Sport

Mini Olimpiada i Orlen Przedszkoliada: Warto stawiać na młodych!

Mini Olimpiada i Orlen Przedszkoliada: Warto stawiać na młodych!

materiał promocyjny

W ostatni piątek w hali widowisko-sportowej na Zarabiu odbyła się impreza z cyklu Orlen Przedszkoliada Tour. Była to pierwsza edycja wydarzenia sportowego, które zostało skierowane do naszych najmłodszych dzieci

Do zawodów zakwalifikowane zostały przedszkola, które na stałe współpracują z projektem „Ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej - Przedszkoliada 2019”. W zawodach wzięło udział ok. 250 przedszkolaków. Dzieci uczestniczyły w zmaganiach w wielu dyscyplinach sportowych oraz torach przeszkód, a to wszystko przy wsparciu na trybunach rodziców i dzieci z przedszkoli z Zasani, Jasienicy, Zawady, Borzęty oraz Polanki. Organizatorzy dla uczestników stworzyli dodatkowo kącik plastyczny oraz zapewnili miejsce w którym dzieci mogły ochłonąć i zjeść zdrowy posiłek.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szalchetka oraz prezes Sport Myślenice Michał Funek. W imprezie wzięli też udział sportowcy m.in. siatkarki SMS Dalin Myślenice, piłkarze KS Dalin Myślenice, koszykarze Wawelskie Smoki z TS Wisła Kraków czy też piłkarze ręczni SUMKS Jedynka Myślenice. Należy też podziękować grupie kilkunastu wolontariuszy z Małopolskiej Szkoły Gościnności, którzy pomagali przez cały czas trwania imprezy.

Dzień wcześniej na hali sportowej miało miejsce wspaniałe święto sportu dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z gminy Myślenice, które zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Siatkówki Dalin Myślenice wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach. Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I – III stanęli do rywalizacji w pierwszej edycji Mini Olimpiady Sportowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Wysoka frekwencja (19 drużyn z 12 szkół – 190 dzieciaków) oraz znakomicie przygotowane i przeprowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 konkurencje sprawnościowe stworzyły atmosferę wielkiej imprezy sportowej z którą część uczestników spotkało się po raz pierwszy.

Wyniki sportowe w obu imprezach wyłoniły zwycięzców, ale wygrali wszyscy, którzy tych dniach stanęli do rywalizacji. Ogromne brawa należą się uczestnikom za sportową rywalizację we wszystkich konkurencjach oraz rodzicom i opiekunom, którzy zjawili się ze swoimi podopiecznymi na hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu.

- Kolejny raz udowodniliśmy, że warto stawiać na sport młodych! Mamy nadzieję, że to dopiero początek wspólnego działania. Do zobaczenia podczas kolejnych imprez – podsumowują organizatorzy.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 28 mar 2019

  To nie otwieraj lodówki .

  12 9 Odpowiedz
 • 29 mar 2019

  ej a za ostrowskiego i halka to co było jak otwierałeś lodówkę?! kawior i ośmiorniczki :)
  kolejny raz to powtórzę prywatnie masz problem psychiczny , masz obsesje na tle szlachetki i pisu. co post to ty w kółko Macieju. To już jest niestety objaw choroby psychicznej!

  od kilku już ładnych lat to co najlepiej wychodzi włodarzom i radnym bezradnym to pozowanie do zdjęć!

  5 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 mar 2019

  I wszystko jasne. Jest proste rozwiązanie Twoich bolączek: przeniesiesz się do kraju Putina i problem diabelskiej unii przestanie Cie dotyczyć.

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 mar 2019

  A to kolega na forum powrócił. No, że unia to twór diabła to takie wpisy już spod tejże klawiatury widziałem. Wracając do wątku - NIGDY Ostrowski nie był w co drugim artykule na tym forum. Można łatwo sprawdzić.

  Ostroooo oo bandzie :-D To po różańcu te odloty czy po Rydzyku?

  Rutger napisał/a:

  Niech się wybierają , ta diabelska unia i tak się rozwali!

  „Podobnie jak działo się za czasów Lota: jedli i pili, kupowali i sprzedawali, sadzili i budowali, lecz w dniu, kiedy Lot wyszedł z Sodomy, spadł z nieba deszcz ognia i siarki i wygubił wszystkich; tak samo będzie w dniu, kiedy Syn Człowieczy się objawi” (Łk 17, 28-30)

  Teraz ogień i siarka spali tą diabelską unię , najwyższy czas!

  4 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 mar 2019

  OMG, otwieram lodówkę, a tu Szlachetka. Inny zestaw poproszę

  10 14 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...