Piłka nożna

Górki wygrywają na inaugurację

Drużyna Górek rozpoczęła rundę wiosenną od zwycięstwa. W inauguracyjnym starciu podopieczni trenera Wojciecha Czajki pokonali Zielonkę Wrząsowice 3:1, a wygrana pozwoliła im awansować na trzecią lokatę w tabeli

LKS Górki Myślenice - LKS Zielonka Wrząsowice 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 42’ M.Obierzyński as. M.Pietrzyk, 2:0 59’ T.Kania as. T.Sabała, 3:0 86’ M.Pietrzyk as. M.Sabała, 3:1 89’ J.Osmola - rzut karny
Górki: Krystian Kubiczek - Tomasz Kania, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa (56’ Jarosław Kuchnia) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 66’ Kamil Malina), Tomasz Sabała, Mateusz Biela (52’ Mateusz Sabała) - Marek Zięba (66’ Karol Turała) - Ignacy Dudek (70’ Rafał Bujas), Mateusz Pietrzyk
Zielonka: Jarosław Sikora - Bartłomiej Mrowca (70’ Arkadiusz Urbanik), Paweł Matyas, Piotr Turcza, Paweł Szymski - Aleksander Przetocki (65’ Piotr Haberkiewicz), Kamil Musiał (46’ Jakub Osmola), Dariusz Włudyka (85’ Patryk Toczek), Michał Prorok, Jakub Przetocki (46’ Mirosław Mikołajczyk) - Jarosław Piszczek

Szanse na otwarcie wyniku mieli m.in. Kamil Plewa czy Marek Zięba, jednak na pierwszą bramkę trzeba było czekać dopiero do 43. minuty. Wówczas piłkę z bocznego sektora boisko dośrodkował Mateusz Pietrzyk, a doskonałe podanie wykorzystał Mateusz Obierzyński, otwierając wynik starcia.

W drugiej połowie Górki rozstrzygnęły losy meczu. W 59. minucie drugie trafienie zdobyte tym razem przez Tomasza Kanię przesądziło o triumfie gospodarzy, a ich przewaga stawała się widoczna. Na kilka minut przed końcem trzecie trafienie zanotował Mateusz Pietrzyk. Goście zdobyli jedną bramkę, a z rzutu karnego gola zdobył Osmola.

Zwycięstwo w inauguracyjnym starciu pozwoliło ekipie z Górnego Przedmieścia na awans na podium w notowaniu ligowym. Ponadto myśleniczanie kontynuują passę pięciu spotkań bez porażki ligowej, co skutkuje wysoką lokatą. Za tydzień Górki zagrają z odmłodzonym zespołem Topora Tenczyn.