Myślenice

Beata Mirochna laureatką gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Beata Mirochna laureatką gminnej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Kruczka w Myślenicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla osób wyróżnionych w XIII Gminnej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Laureatką w Gminie Myślenice została Beata Mirochna, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: Gratuluję wszystkim wyróżnionym i dziękuję za Waszą pracę na rzecz pomocy potrzebującym mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. Sam jako nastolatek byłem wyróżniony w konkursie Ośmiu Wspaniałych i pamiętam, że zmobilizowało mnie to do dalszej pracy.

Wierzę, że nie poprzestaniecie na przysłowiowych laurach, tylko również będzie to mobilizacja do rozszerzenia swoich działań i zachęcenia rówieśników, by nieść pomoc potrzebującym.

W komisji konkursowej pracowały Małgorzata Jamrozik, nauczyciel Małopolskiej Szkoły Gościnności, Renata Piekarz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zasani, Renata Marzec, naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu UMiG Myślenice, Anna Kordas oraz Beata Kowalska z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Myślenice.

Beata Mirochna, laureatka trzynastej gminnej edycji konkursu Ośmiu Wspaniałych: Już od najmłodszych lat pomoc innym ludziom nie była mi obca. Pochodzę z wielodzietnej rodziny, a drzwi naszego domu zawsze były otwarte dla innych.

Moi rodzice od zawsze pomagali osobom będącym w potrzebie, a oni często przebywali u nas, czy spędzali z nami święta. Chociaż byłam mała, wiedziałam, że oni tej pomocy potrzebują i dziś sama chętnie działam w różnych organizacjach, które niosą pomoc potrzebującym. Nie robię tego dla siebie, aby się pochwalić, ale właśnie dla tych, którzy tego potrzebują

Beata Mirochna w najbliższych dniach będzie reprezentować Myślenice na ogólnopolskim zlocie jubileuszowej XXV edycji tego konkursu.

NASTOLATKOWIE WYRÓŻNIENI W KONKURSIE OŚMIU WSPANIAŁYCH:

Izabela Skrzeczek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Myślenicach
Beata Mirochna – ZSP Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach (laureatka)
Amelia Pachoń – Ochotnicza Straż Pożarna w Bysinie
Agnieszka Wilkołek – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenice
Artur Serafin – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach
Gabriela Pauluk – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Myślenicach
Klaudia Cienkosz – Szkoła Podstawowa w Zasani

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej