Trzebunia

Zapalił się olej maszyny do cięcia drewna. Tartak mógł stanąć w płomieniach  

Zapalił się olej maszyny do cięcia drewna. Tartak mógł stanąć w płomieniach   

Strażacy gasili pożar jaki wybuchł w jednym z tartaków w Trzebunii, gdzie zapalił się olej hydrauliczny napędzający maszynę do cięcia drewna

Kiedy do stanowiska kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze tartaku w Trzebuni, strażacy nie mieli ani chwili do stracenia. Po przybyciu na miejsce zastali pożar oleju hydraulicznego wykorzystywanego w procesie napędzania traka elektryczno – hydraulicznego do cięcia drewna.

- KDR w wyniku rozpoznania podjął decyzje o odłączeniu dopływu energii elektrycznej oraz podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej w celu ugaszenia pożaru – relacjonuje Roman Ajchler z PSP Myślenice.

Po przygaszeniu pożaru kontrolowano temperaturę zbiornika olejowego kamerą termowizyjną oraz intensywnie chłodzono zbiornik. Następnie przewietrzono pomieszczenia piwniczne. W działaniach udział brały jednostki PSP oraz OSP Trzebunia, OSP Stróża, OSP Pcim.

Zniszczeniu podczas pożaru uległ silnik elektryczny napędzający pompę hydrauliczną, częściowo instalacja elektryczna i układ hydrauliczny traka. Nikt nie odniósł obrażeń.

Komentarze (1)

Zobacz więcej