Miasto

Szaleńcza jazda na sygnałach i strzały. Tak wyglądał pościg za poszukiwanym listem gończym

Szaleńcza jazda na sygnałach i strzały. Tak wyglądał pościg za poszukiwanym listem gończym

Najpierw pościg na sygnale za srebrnym audi, które policjanci zauważyli w Borzęcie, skąd uciekinier dotarł do placu targowego, gdzie niemal nie rozjechał pieszej. Kiedy dalej uciekał pieszo, policjanci oddali strzały

Kiedy patrol jadąc z Myślenic w kierunku Borzęty, minął jadący z naprzeciwka samochód policjanci rozpoznali, że może poruszać się nim poszukiwany mężczyzna i zawrócili. Wtedy srebrne audi zaczęło znacznie zwiększać prędkość, co potwierdziło podejrzenia policjantów.

Na sygnałach gonili go ulicami Myślenic, aż do placu targowego, gdzie kierowca najpierw omal nie potrącił pieszej, a później wysiadł z samochodu i zaczął uciekać na piechotę. Jeden z mundurowych wzywając mężczyznę do zatrzymania się, oddał cztery strzały w powietrze. Chwilę później uciekinier był już w rękach funkcjonariuszy.

- Okazało się, że pochodzący z gminy Lubień 30-latek poszukiwany był dwoma listami gończymi, m.in. do odbycia zaległej kary 4 lata pozbawienia wolności. Zatrzymany przebywa już w Zakładzie Karnym. Odpowie także za kierowanie pod wpływem alkoholu, pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień oraz za to, że nie zatrzymał się do kontroli, za co grozi mu kolejne 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik myślenickiej policji.

Komentarze (9)

 • 15 kwi 2019

  Większych bredni w życiu nie czytałem -weź się gościu (myśleniczanin007) zastanów , biegniesz za gościem, ledwo go możesz dogonić w tych policyjnych gumniakach i musisz się zatrzymać by oddać strzał , bo przecież trzeba wycelować w ziemię , bo nie tak łatwo trafić , bo albo asfalt ,albo kostka na chodniku , strzeliłeś ,rozglądasz się za gościem i co widzisz -sam się domyśl -na takie dylematy w takich sytuacjach nie ma czasu-widać ,że nigdy nie brałeś udziału w takich akcjach , ja też ,ale mam trochę więcej wyobraźni niż Ty- też myśleniczanin -teraz Ty się przedstaw ,a podejrzewam ,że każdy mundurowy zaprosi Cie na strzelnicę ,żebyś spróbował ,jak się strzela w uciekającego z pistoletu policyjnego -jak sam to określiłeś

  21 Odpowiedz
 • 16 kwi 2019

  Słuchy mnie doszły że będą kręcić serial para-dokumentalny "Myślenice Vice" - narkotyki, pościgi, strzelaniny. Od "Parasolek" do brawurowych pościgów ze "strzałami w powietrze".
  Vega podobno już zakupił "speed bołta" do kręcenia scen "morskich" na Zalewie. Będzie wiekszy hit niż "Chyłka-Zaginięcie" i "Pitbul".

  10 2 Odpowiedz
 • 16 kwi 2019

  Ale masz z głową masakra jaki idiota

  9 1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2019

  Bystrzaki rozpoznać poszukiwanego w mijającym pojeździe, wyciągnąć szybko wnioski z "zwiększającej się prędkości" i pościg "ulicami Myślenic" z Borzęty do placu targowego na ul. Kazimierza Wielkiego będzie z 200metrów. Gratulacje dla autora tekstu za dramaturgię:)

  13 12 Odpowiedz
 • 16 kwi 2019

  Panie Rzeczniku Policji przekazałeś, co trzeba.Głupki, którzy nie mieli nic do czynienia z Policją, piszą co piszą.

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej