Badminton

Tomasz Matoga: To naprawdę ciężki sezon

Tomasz Matoga: To naprawdę ciężki sezon

Turniej goni turniej, a liczba występów badmintonisty z Myślenic w tym sezonie zaskakuje nie tylko kibiców. "To naprawdę ciężki sezon" - mówi Tomasz Matoga 

1-3 lutego

W Gnieźnie odbyły się 55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity, w których wystartowało prawie 150 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Organizacja zawodów na bardzo wysokim poziomie. Dla Tomka te Mistrzostwa nie były zbyt udane po walce musiał uznać wyższość przeciwników i uległ zarówno w singlu jak i deblu męskim.

9 lutego

W Krakowie odbył się turniej charytatywny RAKieta. Dopisała liczba 90 uczestników. - Organizacyjnie super. Wyniki? były nie ważne bo nie o to chodzi. Głównym celem była pomoc dla dzieci z Centrum Onkologicznego w Warszawie - mówi Tomasz Matoga.

23-24 lutego

Odbyła się Gala Badmintona Olimpionik Lipiany koło Szczecina, na którą Tomasz pojechał wraz z Dominiką Guzik-Płuchowską. Pierwszy raz mógł uczestniczyć w Lipianach w tak dużej i fajnej imprezie badmintonowej. W sobotę zagrali dorośli, a w niedzielę dzieci i młodzież. Tomek zdobył dwa złote medale podczas tej dwudniowej imprezy w singlu oraz w mikście.

27 lutego - 2 marca

W tych dniach Tomasz Matoga uczestniczył po raz pierwszy w zagranicznym turnieju FZ FORZA Slovak OPEN. Swój debiut zakończył w pierwszej rundzie po 3 setowym pojedynku w grze podwójnej w parze z Norbertem Świerkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl), musieli uznać wyższość pary Słowackiej.

28-31 marca

W tych dniach odbył się międzynarodowy turniej Yonex Polish OPEN rozgrywany w Częstochowie. Podczas kwalifikacji w grze podwójnej Tomasz Matoga (AZS AGH Kraków) z Norbertem Świerkiem (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) trafili na zawodników z Chinese Taipei i musieliśmy uznać ich wyższość.

5-7 kwietnia

Tym razem zagrał w Białymstoku podczas Grand Prix Polski Elity. - Niestety muszę przyznać tak źle to nie pamiętam kiedy było. Zagrałem bardzo słabo i nie wiem jaki jest tego powód - skomentował po zawodach. 

13 kwietnia

W Tarnowie odbyła się ostatnia runda Małopolska OPEN by REDSON, w której udało się zdobyć dwa złote medale w singla oraz debla z Dominiką Guzik-Płuchowską (AZS AGH Kraków). - Tym sposobem zakwalifikowaliśmy się do turnieju Masters w Maju. Formę cały czas szukam gdzieś się zapodziała - dodaje. 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. 11 memoriał Adama Pulchnego
Badminton 0

Myślenice. 11 memoriał Adama Pulchnego

W hali sportowej przy ZS im. A. Średniawskiego odbył się XI Memoriał im. Adama Pulchnego Turniej upamiętnia postać społecznika, wieloletniego prezesa TKKF, k...

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski
Speed-Ball 0

Sportownia klubowym wicemistrzem Polski

W krakowskiej hali UEK odbyły się IV Klubowe Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy Sportowni zakończyli sezon z tytułem Klubowego Wicemistrza Polski Ope...