Fitness

Lena Latoń została mistrzynią Polski w fitness. Pojedzie na Mistrzostwa Europy

Lena Latoń została mistrzynią Polski w fitness. Pojedzie na Mistrzostwa Europy

Zawodniczka z myślenickiego klubu Lady Fitness została mistrzynią Polski i będzie reprezentować nasz kraj podczas Mistrzostw Europy

Mistrzostwa Polski Fitness i Kulturystyki dorosłych odbyły się w Kielcach. Fitness gimnastyczny to bardzo wymagający sport, a Mistrzostwa Polski to jedne z najtrudniejszych zawodów zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. - Bez samodyscypliny, odpowiedniego odżywiania, wielu treningów i predyspozycji psychofizycznych się nie obejdzie – mówi trenerka Anna Simsak, która sama wywalczyła dwukrotnie złoty medal w zawodach bikini fitness kobiet.

W pierwszej rundzie oceniane są układy dowolne, czyli solowa prezentacja w której zawodniczka łączy elementy siłowo-akrobatyczne z gimnastyką i tańcem. Druga runda to ocena zdrowo wyglądającej sylwetki pod względem proporcji, symetrii, a im zawodnik starszy także umięśnienia. Do trzeciej rundy przechodzi tylko 6 zawodników najlepszych w Polsce.

- Po analizie wyników bezkonkurencyjna Lena Latoń, która zdobyła złoty medal zostawiła rywalki daleko w tyle w obydwu rundach. Starsza zawodniczka - Emilia Graca, która startuje już w kategorii młodzieżowej jest II V-ce Mistrzynią Polski i pokazała piękny i trudny układ z rekwizytami. Co do rundy drugiej była najlepsza spośród swoich rywalek. Liczy się jednak suma punktów, ale i tak jesteśmy niezwykle dumni z tych medali – zawody podsumowuje Anna Simsak.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej