Miasto

Koncerty dla młodzieży - Majówka Młodych już w sobotę!

Koncerty dla młodzieży - Majówka Młodych już w sobotę!

W najbliższą sobotę 11 maja w Myślenicach odbędzie się Majówka Młodych, czyli wydarzenie skierowane głównie do młodzieży, zwieńczone koncertami zespołów Tau, Wyrwani z niewoli, czy ks. Jakuba Bartczaka, które odbędą się na myślenickim Rynku

Wstęp na koncerty jest bezpłatny, podobnie jak na warsztaty, na które młodzież może rejestrować się poprzez wypełnienie formularza na stronie www.sanktuarium.myslenice.pl.

Warsztaty wystartują już od 9 rano, natomiast o 14:30 w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej odbędzie się Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, po której zaplanowana jest Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Janusza Mastalskiego przy ołtarzu polowym.

- Majówka Młodych jest skierowana przede wszystkim do młodzieży bierzmowanej, przy czym rozumiemy tutaj zarówno tych, którzy się do tego sakramentu przygotowują, jak również dla tych, którzy bierzmowanie już przyjęli. To wydarzenie jest ofertą dla młodych ludzi, aby mogli wyjść z domu, rozwijać wspólnie swoje zainteresowania i razem pobawić się na koncertach, warsztatach, przy zaproponowanej przez nas odpowiedniej strawie duchowej – mówił na antenie radia Palotti.fm ks. Marcin Filar z myślenickiej Parafii NNMP, który koordynuje organizację Majówki Młodych.

- Od dłuższego czasu chcieliśmy zorganizować dla młodzieży imprezę, która pozwoli odłożyć smartfony, laptopy i da im możliwość we wspólnocie wielbić Pana Boga poprzez wspólną zabawę. Już w piątek we współpracy z Gminą Myślenice naszą majówkę rozpoczniemy profilaktycznym programem dla młodzieży z gminnych szkół o przeciwdziałaniu patologiom wśród młodzieży, alkoholizmowi i narkomanii. To wydarzenie poprowadzi dwóch młodych ludzi – „Łyse banie głoszą zmartwychwstanie”, czyli zespół „Wyrwani z niewoli”, który poprzez swoje życiowe doświadczenie pokazują co zrobić, aby poradzić sobie z wyjściem z nałogów. To będzie wprowadzenie do sobotnich wydarzeń, warsztatów i koncertów, które są otwarte dla wszystkich i darmowe – dodał Marek Wcisło, inicjator i organizator Majówki Młodych.

Młodzież wciąż może zapisywać się na warsztaty medialne, muzyczne, taneczne, kreatywnego myślenia czy sportowe. Praca w małych grupach ma na celu integrację, pogłębienie wiedzy, a także wspólną zabawę.

- Sobotnie warsztaty poprowadzą osoby, które żyją swoją pasją i zarażają nią innych. Chcemy wyjść młodzieży naprzeciw, aby pokazać że poprzez każde działanie budujemy wspólnotę. Każdy z nas ma w sobie pasje i talenty, ale często brakuje nam punktu zaczepienia, żeby zacząć je rozwijać lub naocznie zobaczyć na czym nam zależy. Dobrze, żeby każdy odkrył swoją pasję, zobaczył w czym jest dobry i co daje mu radość. Udział w naszych warsztatach pozwoli nam odkryć swoje talenty, nauczyć się czegoś od innych lub przekazać im swoją wiedzę. Pokażemy, że wiara nie polega tylko na klęczeniu, odmawianiu różańca i modlitwie w kościele, bo chociaż to bardzo ważne filary naszej wiary, to chcemy pokazać, że Pana Boga możemy odnajdować także w innych działaniach – wyjaśnia Ewa Pietrzyk, zachęcając do zapisów na warsztaty i udziału w wieczornych koncertach.

Na Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej w sobotę, 11 maja 2019 roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach zapraszają Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w Jubileuszowym Roku 50-lecia Koronacji Jej Cudownego Wizerunku wraz z Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Miasto i Gmina Myślenice.

PROGRAM:

9:00 Rejestracja uczestników przy Sanktuarium MB Myślenickiej (obok Rynku)
9:30 Uroczyste rozpoczęcie
10:00 Warsztaty (wraz z prowadzącymi i liczbą miejsc):
(obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc przez formularz dostępny na stronie internetowej parafii: www.sanktuarium.myslenice.pl)
• Muzyczne – Maria Krawczyk - Ziółkowska – 150 miejsc
• Taneczne – Imprateam – 150 miejsc
• Sportowe (piłka nożna) – wykwalifikowana kadra – 72 miejsca
• Kreatywnego myślenia – Dayenu – 50 miejsc
• Medialne – Radio Profeto – 40 miejsc
13:00 Przerwa obiadowa – ogród obok kościoła (darmowy ciepły posiłek z kotła plus własny prowiant)
14:30 Modlitwa Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem – kościół
Możliwość spowiedzi
15:30 Eucharystia pod przewodnictwem bpa Janusza Mastalskiego – ołtarz polowy
Rynek w Myślenicach (wstęp wolny):
17:00 Spotkanie Niespodzianka
18:00 Koncerty ewangelizacyjne: ks. Jakub Bartczak, Wyrwani z niewoli, Tau
21:00 Zakończenie spotkania

Na Diecezjalny Dzień Młodzieży Bierzmowanej w sobotę, 11 maja 2019 roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach zapraszają Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej w Jubileuszowym Roku 50-lecia Koronacji Jej Cudownego Wizerunku wraz z Wydziałem Katechetycznym i Duszpasterstwem Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej oraz Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...