Miasto

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019: Ostatnia prosta kampanii. Głosujemy w niedzielę [SONDAŻ]

W niedzielę 26 maja wybierać będziemy osoby, które przez kolejne 5 lat będą reprezentować interesy Polski w Parlamencie Europejskim.

Na kogo będą mogli oddać swój głos mieszkańcy powiatu myślenickiego i jak to zrobić, aby głos był ważny?

Europarlament to instytucja reprezentująca interesy obywateli Unii Europejskiej. Wybory do Parlamentu odbywają się co pięć lat. W marcu ubiegłego roku jego Rada ustaliła, że okres wyborczy przypadnie między 23 a 26 maja 2019 roku. Wybory w Polsce zaplanowano na niedzielę, 26 maja.

Łączna liczba posłów w PE wynosi 751. Ze względu na Wielkiej Brytanii ze wspólnoty już od przyszłej kadencji może się zmniejszyć z 751 do 705. Polska otrzyma jeden dodatkowy mandat i tym samym w wyborach wybierzemy 52 posłów.

Mieszkańcy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego obejmujących powiaty chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki; miasto na prawach powiatu: Kraków głosować będą w okręgu wyborczym nr 10.

Jak poprawnie oddać głos?

Europosłów wybierać będziemy spośród 9 komitetów i 89 kandydatów. Wśród nich nie znajduje się żaden mieszkaniec powiatu myślenickiego.

Wybory odbędą się 26 maja, a lokale wyborcze otwarte będą w godz. 7 - 21.
Odwiedzając lokal wyborczy zostaniemy poproszeni o dokument ze zdjęciem np. dowód osobisty lub paszport. Warunkiem udziału w głosowaniu jest ukończenie 18 roku życia.

Na karcie stawiamy znak X w kratce przy nazwisku TYLKO JEDNEGO kandydata.

Głosowanie jest tajne, dlatego warto pamiętać o tym, aby wrzucić kartę tak, aby strona zadrukowana była niewidoczna.

Które ugrupowanie z okręgu nr 10 wprowadzi do Europarlamentu największą liczbę posłów?

 • KOALICJA EUROPEJSKA
 • LEWICA RAZEM
 • POLEXIT – KOALICJA
 • PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
 • PRAWDZIWA EUROPA - EUROPA CHRISTI
 • WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA
 • KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY
 • KUKIZ'15
 • POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI
 • Zobacz wyniki
 • KOALICJA EUROPEJSKA KOALICJA EUROPEJSKA 28%
 • LEWICA RAZEM LEWICA RAZEM 1%
 • POLEXIT – KOALICJA POLEXIT – KOALICJA 1%
 • PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 43%
 • PRAWDZIWA EUROPA - EUROPA CHRISTI PRAWDZIWA EUROPA - EUROPA CHRISTI 1%
 • WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA 5%
 • KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY 13%
 • KUKIZ'15 KUKIZ'15 6%
 • POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI 2%
 • Głosów: 760

 

Kogo znajdziemy na listach? Zobacz kandydatów z twojego okręgu

Powiązane tematy

Komentarze

 • 20 maj

  Na pewno osoba startująca do Europarlamentu, powinna mówić biegle przynajmniej w języku angielskim.
  Podobno tych z brakiem języka polskich Eurodeputowanych, poznać po tym jak chodzą po kuluarach w grupkach polskojęzycznych i tych grup nie opuszczają, bo taki nawet z Czechem poza ahoj, nie pogada. Do tego dochodzi jeszcze pracowitość w komisjach.

  Z Małopolski tylko Róż Thun i Ryszard Legutko, spełniają te wymogi.

  17 31 Odpowiedz
  • Strozaninek 20 maj

   A ci ponizej?

   BERKOWICZ Konrad Szczepan
   GDULA Maciej Roman
   STYCZEŃ Oskar Szymon

   15 5 Odpowiedz
  • 20 maj

   No to Jaki

   10 13 Odpowiedz
  • 20 maj

   A Patry Jaki ?

   5 14 Odpowiedz
  • 20 maj

   No toś zabłysnął ....jak zwykle, generalnie jesteś stabilny :-)

   10 17 Odpowiedz
  • 22 maj

   Bono ja mam takie pytanie do was bo nie wiem do którego bono kierować swoje zapytanie. Do tego co ostatnio jest znawcą kobiecego ciała i SexiAni jako twojej byłej (twoje słowa) ale chciałbym z tej skarbnicy wiedzy o kobietach zaczerpnąć.

   Bono jak byś się odniósł to zmiany twoich kryteriów? Jak byś wypozycjonował Różę w kontekście tego jak wizerunkowo oceniasz twoją przedstawicielkę spełniającą zgoła inne wymogi niż te kiedy pisałeś poniższe

   bono napisał/a:

   Jeżeli PiS chce promować w Parlamencie Europejskim urodę polskich parlamentarnych milf, to brakuje mi obok Beaty Mazurek, Beaty Kępy, Elżbiety Kruk, Anny Fotygi jeszcze Joanny Sobeckiej i Marzeny Wróbel.
   Hasło na wybory:
   Polskie dziewczyny 30 lat później.
   Jakoś ta reprezentacja, dziwnie nasuwa mi skojarzenie z wyolbrzymionym tematem eksportu rzekomo nieświeżej polskiej wołowiny.

   Czy kryterium nieświeżej polskiej wołowiny może negować kryterium biegłego angielskiego i odwrotnie?

   2 3 Odpowiedz
 • 20 maj

  a ja nie chodze do wyborôw strata czasu i tak czy bedzie ktokolwiek i naobiecuje to i tak to jest bez wartości

  2 41 Odpowiedz
 • 20 maj

  Jeśli w powiecie myśl jest póki co 40% dla pisu i 30% dla koalicji to na bank w skali całego kraju wygra koalicja. Cieszy mnie to ogromnie! Ale... Zawiodły mnie rządy i pisu i po, dlatego mam nadzieje ze Donald wyciągnie wnioski z poprzednich rządów po żeby posłowie którzy wejdą do parlamentu eur nie czekali tylko na pensje w tys euro ale żeby faktycznie stali zawsze po stronie Polaków ale nie wyciągając szabelki jak pis tylko mądrze wybierać co dla nas - Polaków jest najlepsze. Czego wszystkim życzę

  22 37 Odpowiedz
 • Włodek 20 maj

  A jak wyglądają pełne listy z nazwiskami z małopolski? Jakie tam są nazwiska?

  2 8 Odpowiedz
 • 20 maj

  Zastanawiam się nad postawieniem krzyżyka przy Patryku Jakim.
  Ktoś wie, jaki tym razem region reprezentuje ? Mazowieckie, opolskie, śląskie, dolnośląskie, podkarpackie czy może małopolskie?.
  Nie za bardzo nadążam nad tym, z którym obszarem Polski jest w danych wyborach związany . Co kilka miesięcy zmienia okręg wyborczy. Jeśli nie w tym, to może w innym się uda. Jeśli w tym go nie lubią, to a nóż w innym polubią. Ot taki karierowicz i skoczek.

  23 27 Odpowiedz
 • 21 maj

  Gråfin von Thun und Hohenstein, czyli nasza Róża Woźniakowska. Rodakowscy, Pawlikowscy, Woźniakowscy, Zyberkowie, Platerowie, Hütten - Czapscy etc. to wielce zasłużone dla polskiej kultury i nauki rody. Głosuję na ludzi znających języki, ale także przyzwoitych i sprawdzonych. O Beacie jej kontrkandydatce zamilknę, bo przynosi wstyd Polsce powiatowej. Patryk zaś to przykład na to jak nieuk nadrabia braki w wykształceniu i wychowaniu. Robi to publicznie, to tym bardziej obrzydliwe.

  13 19 Odpowiedz
 • 21 maj

  PiS pasuje tak do Unii Europejskiej, jak garbaty do ściany.
  Gdyby wybory były do Parlamentu Watykanu o... to głosuję na PiS, to ich klimaty, ze wszystkimi pochodnymi.... też kochają przepych, wielką kasę, helikoptery, drogie fury i biorą kolejne przeważnie cudze żony.

  12 16 Odpowiedz
 • 21 maj

  W niedzielę wybierzemy ludzi którzy zostaną milionerami.

  8 Odpowiedz
 • 21 maj

  Choć to, toto - gra hazardowa w której ja nic nie wygrywam, idę ich wybrać by mi nie powiedziano,
  że jestem psem ogrodnika.

  2 5 Odpowiedz
 • 21 maj

  "Kaczyński o Koalicji Europejskiej: Z nią może być jak z upadkiem Związku Sowieckiego

  Szef Rady Europejskiej Donald Tusk jest nadzieją tych, którzy w istocie nie lubią PO, ale nas nienawidzą; ten, kto ma pamięć, ten wie, iż dzisiejsza atmosfera w naszym kraju: podziały, nienawiść to dzieło tego człowieka - mówił szef PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska"."

  Kaczyński ma taką samą retorykę jak biskupi polscy, że dzieci same tego chciały, a tutaj "złodziej woła łapać złodzieja".
  Stare dziady, marzące o Polsce retro, marzące o czasach dzieciństwa, powinni odejść, i sprawować funkcje honorowe.

  9 9 Odpowiedz
  • 21 maj

   Piszesz kompletne bzdury.
   Nie ma kraju w którym w święto narodowe i wojskowe ktoś organizuje sobie kontr konferencje. Tylko Tusk jest do tego zdolny? Własnie po to aby podzielić.
   Z resztą akurat Ty i Seneka jesteście chyba tylko po to na tym forum aby bzdury pisać, jątrzyć, zalewać dziadostwem każdy temat i każdy wątek pisząc nie w temacie. To jest już wyłapane i udowodnione.

   9 7 Odpowiedz
 • 21 maj

  Ja tam zagłosuję na Jaki: siła, charakter, zasady. Moc jest z nami :-p

  Aa jak nie to ewentualnie Becia, chociaż zjadła tą kaczkę w motelu koło Zakopianki a nie u mnie, ale może poprawi się przy następnej wizycie

  5 8 Odpowiedz
 • 21 maj

  Jak słysze wywody ekonomiczne róży to flakami wywraca. Ta osoba nie ma bladego pojęcia o budżetach, pieniądzach, przepływach itp
  Kompromitacja która reprezentuje Seneke:
  https://www.youtube.com/watch?v=F8GGpOxavjc

  "Na liście wstydu jest aż sześciu europosłów PO, którzy głosowali „za” rezolucją przeciwko Polsce. Pierwszym antypolskim bohaterem jest: Michał Boni - TW "ZNAK", następnie Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein - żona Niemca.
  Na marginesie aktów drastycznej nielojalności i zdrady interesów polskich przez pochodzących z Polski niektórych europosłów, komisarzy, urzędników, czy „króla administracji” Rady Europejskiej (niedawne „popisy” Róży Thun w niemieckiej telewizji, o czym opisał R. Makowski) – trzeba wyjaśnić powody zuchwałej bezkarności tych, formalnie tylko – Polaków."

  Seneka dziwne są te zbieżności : Skończyłeś w PRLu UJ, Róża też skończyła, dziwnie mylą Ci się czcionki i często strzelasz z cyrylicy, a Róża wspiera fundację powiązaną z ruską agenturą
  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/596431,fundacja-otwarty-dialog-ludmyla-kozlowska-roza-thun-patryk-jaki.html

  Cos jest na rzeczy z ruskimi skoro
  https://nczas.com/2019/04/26/roza-thun-nawet-sie-nie-wstydzi-obecnosc-komunistow-na-listach-ke-szalenie-imponuje-moim-kolegom-w-pe-video/

  A o dziwo najgłośniej od komunistów, towarzyszy itp wyzywasz Ty - najczęściej tak działa sięna zmyłkę :-)

  Sporo zbieżności macie a mam wrażenie, że to nie jedyne np.: Wasz podobny bełkot w temacie EURo.
  Po blamażu Kijowskiego który wyr***ał na kase wasz KOD znalazłeś wzorzec w stylu z deszczu pod rynnę?

  5 3 Odpowiedz
  • 21 maj

   Bono ma rację. Propagandysta to jedno, ale prostak z Ciebie wychodzi. W realu jeszcze większa kreatura. Chłopie, zajmij się biznesem, rodziną, miej przyjaciół, a przestań tu nawijać. Nawiedzony to za mało powiedziane.

   7 2 Odpowiedz
 • 21 maj
  bono napisał/a:

  To była moja, dobrze że z nią zerwałem

  o ile pamiętam pisałeś, że to ona spakowała ci walizki i wyp***liła z mieszkania w wątku o obietnicach Jarka

  bono napisał/a:

  Ty o Thun piszesz, ty frajerze, ty byś Jej mógł buty prostaku polerować..

  Czyli trafiłem w sedno :-)

  Vivaldi napisał/a:

  już mi się powoli rozjaśniają twoje, bono i KODowców zażyłości z Różą. Waszym wspólnym mianownikiem jest Soros. Poniżej odpowiedź dlaczego Niemcy i Soros wspierają KOD
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/744985,dlaczego-georg-soros-i-niemcy-wspieraja-kod
  a jakimś dziwnym zbiegiem przypadku jest nie tylko nazwisko Róży ale i bliskie koneksje
  https://www.fronda.pl/a/wyciekla-tajna-sekcja-polska-sorosa,77077.html

  do tego dochodzi lokalny klakier KODu czyli Seneka kiedyś WKibic ale "wybielanie" mu nie wyszło
  dość się to wszystko zapina w całość mataczenia i dezinformacji

  3 2 Odpowiedz
 • 22 maj

  ale musiałem trafić, aż się zagotowało :-) jeden i drugi zamiast faktów poszedł w bluzgi, musiało zatrzepać u was budową nieźle. Ja już od was słyszalem propagandzista, ormowiec, ubek, sbek, hitlerowiec nawet, był też towarzysz. Ale nie ma się co dziwić skoro jeden i drugi za wzornik stawiają kogoś powiązanego z KODem, mającą jakieś konotacje z fundacją powiązaną z ruską agenturą a na listach komuniści. To czegóż się po was spodziewać skoro akceptujecie taką rzeczywistość.

  Dlaczego mi mówisz czym mam się zająć? Ja Ci nie mowię abyś w końcu sobie KOD odpuścił bo jesteś żenujący jak cały KOD, choc kiedyś namawiałem cię abyś zajął się wnukami bo polityka słabo ci wychodzi podobnie jak zarządzanie budżetami (celowo lub nie). Dlaczego nie odpowiedziałeś czy oddałeś legitymację Solidarności (jeśli istniała taka), przecież w temacie o nauczycielach deklarowałeś, że zrzekasz się przynalezności do Solidarności i oddajesz legitymacje. To jak było i jak będzie?
  Pierwszy też krzyczałeś, że sprawdzileś się w IPNie i nie masz teczki TW. Co dziwne nikt ciebie o to nigdy nie pytał? Tak wypaliłeś swojego czasu, kompletnie dla nie niezrozumiale ale dając do myślenia. Czyżby było na odwrót? Czyżby warto było sprawdzić jak było? Przecież Wy działacie zawsze odwrotnie do tego o czym krzyczycie - zmyłka i dezinformacja opanowana do perfekcji.

  Dlaczego mi mówisz czym mam się zająć?
  Może lubię pokazywać jakie macie wzorce :-) jak w każdym temacie i wątku co kilka wpisów piszecie co innego, dezinformujecie, trolujecie, taką macie fuchę. I nie podpieraj się bonem bo on dopiero pierdoły opowiada co kilka wpisów, to ktoś zupełnie nie prawdomówny, zaprzecza sam sobie (można się cofnąć i pocytować jak masz ochotę).
  Zarzuć mi nieprawdę w tych informacjach które podlinkowałem wcześniej. To pogadamy dalej. Na razie się ogarnij. Nie urządzaj tu wykrwawiania w imię nazwisk i arystokracji - tamponik podać? Majdanu nie udało się wam zrobić i teraz też nie wyjdzie. Spakować zabawki i rozejdźcie się w pokoju. Nie orać tu niepotrzebnie.

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 6

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garska nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garska nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garska wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jed...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...