Miasto

Nowe inwestycje w skateparku w Myślenicach

Nowe inwestycje w skateparku w Myślenicach

materiał promocyjny

Młodzi ludzie uwielbiający sporty wyczynowe na deskorolkach, hulajnogach, rowerach BMX, czy rolkach mogą być zadowoleni z ostatnich inwestycji w myślenickim skateparku.

Nowe oświetlenie pozwala pojeździć także po zmroku, a zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra niewykluczone są kolejne inwestycje na tym obiekcie

Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice: Zgodnie z obietnicą, którą złożyłem jesienią ubiegłego roku w skateparku w Myślenicach powstało oświetlenie. Zamontowany został słup z podwójną lampą LED, a w zależności od możliwości finansowych Gminy Myślenice być może powstaną kolejne.

Chcemy promować naszą gminę także poprzez skatepark i stwarzanie możliwości aktywnego wypoczynku młodym ludziom. Właśnie dlatego w kolejnych latach postaramy się o sukcesywne doinwestowanie tego miejsca.

Dzięki zaangażowaniu wiceburmistrza oprócz zamontowanego oświetlenia w myślenickim skateparku wykonano mały remont. Naprawione zostały zużyte najazdy i rampy, które zagrażały bezpieczeństwu skaterów. Teraz zostały wzmocnione i odpowiednio zabezpieczone, a w najbardziej wysłużonych miejscach wymieniono poszycie.

- Jeszcze w kampanii wyborczej spotkałem się z młodymi ludźmi, analizując ich oczekiwania odnośnie doinwestowania skateparku i cieszę się, że udało się pomóc w realizowaniu ich pasji. Na ostatnim spotkaniu w magistracie przeanalizowaliśmy wykonane prace i rozmawialiśmy o planach i pomysłach na przyszłość. Chcemy podjąć się wspólnie organizacji imprezy sportowo-muzycznej w skateparku – dodał Mateusz Suder.

Modernizacja skateparku sprzyja zwiększeniu aktywności młodzieży oraz organizacji ich czasu wolnego w kontekście zbliżających się wakacji.

Przedstawiciele środowiska skaterów po spotkaniu z zastępcą burmistrza Mateuszem Sudrem nie kryli zadowolenia z pierwszych kroków podjętych w celu poprawy warunków do realizacji ich pasji w Myślenicach.

Igor Budzowski, skater z Myślenic: Na spotkaniu omówiliśmy plany związane z modernizacją skateparku na przyszły rok oraz plany na możliwe wydarzenia, które mogą się tam odbywać. Ostatnia impreza, która odbyła się na skateparku w Myślenicach, to zawody bmx ponad dwa lata temu, a cieszyła się ona naprawdę dużym zainteresowaniem. Chcemy złożyć wniosek w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice i zorganizować w tym roku na skateparku imprezę połączoną z koncertem, na którym zagrają myślenickie zespoły.

Użytkownicy skateparku mają także plany na rozbudowę myślenickich obiektów poprzez montaż nowych urządzeń.

Jakub Woźnica, skater z Myślenic: Ten skatepark jest naprawdę dobry, jeździ nam się przyjemnie, ale brakuje podstawowego elementu, czyli zwykłego boksa. Jestem jednak zadowolony z montażu lamp, dzięki czemu po zmroku nie musimy od razu wracać do domu.

Podstawowe naprawy pozwoliły uniknąć kolejnych zniszczeń i poprawiły komfort jazdy na naszym obiekcie. Podczas ostatniego spotkania z panem wiceburmistrzem rozmawialiśmy już o kosztach montażu grindboksa, ten niewielki element zdecydowanie uatrakcyjni nasz skatepark.

 

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 22 maj 2019

  Polecam niektórym korzystać z koszy na śmieci i łazienki, która dostępna jest na korcie tenisowym i na basenie (w sezonie ).szanujmy się na wzajem. Skaterzy dbajcie o swoje podwórko,a ludzie dobrej woli nie srajcie za ławkami...

  27 Odpowiedz
 • Michał 23 maj 2019

  Brakuje toru dla mniejszych dzieci. Czegoś na wzór tego który znajduje się w krakowie w parku Jordana oraz w parku AWFu. Niestety tu mniejsze dzieciaki są zagrożeniem a szkoda.

  6 Odpowiedz
 • 24 maj 2019

  Mateusz ,Ty się lepi zajmij przywracaniem Raby ludziom,coby w niej świnki ,brzany pływały jak dawni i ludzie spędzali czas nad nia jak to przed"prywatyzacją" było , a nie pierdołami dla paru młokosów.

  6 4 Odpowiedz
 • 25 maj 2019

  Nie okłamujmy się ale ten skatepark to jedno wielkie nieporozumienie. W naszych warunkach gdzie deszcze są częste i śnieg w zimie, za każdym razem są stawiane drewniane lub metalowe konstrukcje, które po 3-5 latach nie nadają sie do niczego, a w dodatku stwarzają zagrożenie. I tak co 3 lata są wydawane pieniądze na zakup nowych przeszkód.... Zamiast zrobić raz a porządnie betonowy skatepark, łatamy klasycznie po Polsku bo jakoś to będzie... Dobrym przykładem jak powinien wyglądać skatepark jest skatepark w Chorzowie, lub skataparki robione przez https://www.sloconcept.com/pl/realizacje/

  1 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 25 maj 2019

  wszedzie w polsce buduje sie skateparki betonowe, ktorych trwalosc jest nieporownywalna z przeszkodami drewnianymi, dlaczego taki sam nie mogl powstac w myslenicach?

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...