Piłka nożna

Beskid zdobywa twierdzę przy Solidarności 6

W sobotnie popołudnie, na boisku sportowym przy ul. Solidarności 6, odbyło się kolejne starcie w rozgrywkach A-klasy, w którym Górki Myślenice mierzyły się z zespołem Beskidu Tokarnia. Bardzo trudne zawody zakończyły się porażką myśleniczan 0:1, a bramkę na wagę trzech punktów przeciwnik zdobył w doliczonym czasie gry.

W sobotę doszło do pojedynku na szczycie ligowej tabeli, której stawką była praktycznie pewny tytuł wicemistrzowski w obecnym sezonie. Drużyny w rywalizacji ligowej podczas rundy rewanżowej zdobyły podobną liczbę punktów, a ten fakt oznaczał, że wskazanie jednoznacznego faworyta graniczyło z dużą trudnością.

Zawody zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze drużyny przyjezdnej, gromiąc myśleniczan w praktycznie każdym aspekcie. Wiele akcji ofensywnych nie przyniosło pożądanego efektu bramkowego, a gospodarze powinni dziękować golkiperowi Górek - Krystianowi Kubiczkowi, którego interwencje nadal podtrzymywały nadzieje miejscowej ekipy.

W kolejnym fragmencie spotkania myśleniczanie poprawili się, a to spowodowało większą liczbę sytuacji. Najdogodniejsza z nich miała miejsce w 21. minucie, kiedy piłkę po strzale Pietrzyka z linii bramkowej wybił obrońca Beskidu. Mimo wielu okazji z obu stron, na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa starcia nawiązywała do pierwszych 45 minut. Otwarty i obfitujący w szanse pojedynek przez długi czas pozostawał nierozstrzygnięty. Zarówno Beskid, jak i Górki mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Gdy wydawało się, że sobotnie zawody zakończą się remisem, losy starcia na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. W 91. minucie dokładny strzał przy słupku oddał Krzysztof Hanusiak, a gol przyczynił się do jakże cennego zwycięstwa.

Sobotni mecz pomiędzy Górkami, a Beskidem zasłużenie został nazwany szlagierem kolejki, a zawodnicy obu ekip do samego końca walczyli o wygraną. Dla Górek to druga porażka na wiosnę i co ciekawe pierwsza przegrana na własnym obiekcie od dziewięciu miesięcy! Dzięki wygranej ekipa z Tokarni awansowała na fotel wicelidera, spychając tym samym podopiecznych trenera Wojciecha Czajki na trzecią lokatę.

LKS Górki Myślenice - GKS Beskid Tokarnia 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 90+1’ K.Hanusiak

Górki: Krystian Kubiczek - Jarosław Kuchnia, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Paweł Maślak (65’ Tomasz Kania) - Karol Turała (81’ Kamil Plewa), Rafał Bujas (kapitan; 65’ Mateusz Sabała), Mateusz Biela (75’ Mateusz Obierzyński) - Tomasz Sabała - Marek Zięba (75’ Kamil Malina), Mateusz Pietrzyk