Piłka nożna

Beniaminek Respekt Myślenice pewnie utrzymuje się w I Lidze. Zagra w finałach MP w Łodzi

Beniaminek Respekt Myślenice pewnie utrzymuje się w I Lidze. Zagra w finałach MP w Łodzi

W drugą sobotę czerwca Seniorki zespołu Respekt Myślenice zakończyły rozgrywki w I Lidze Kobiet (grupa południowa). Sezon 2018/2019 był dla Respektu dość trudny, wymagający i ciekawy. Respekt Myślenice wywalczył awans do finałów Mistrzostw Polski U-19, które odbędą się w Łodzi w dniach 23-28 czerwca 2019 roku. 

Liga pokazała, że nasz zespół stać na pewne utrzymanie w lidze, zawodniczki były dobrze przygotowane to sezonu i ostatecznie Respekt zajął 7 miejsce na 12 zespołów w tabeli. W rozegranych 22 spotkaniach dziewczęta oprócz porażek odniosły siedem zwycięstw oraz cztery remisy. Zdobyły 23 bramki, natomiast straciły 36. 

Zespół mierzył się z trudniejszymi zespołami w porównaniu do zeszłorocznych rozgrywek, które przyzwyczaiły drużynę do wygrywania. W obecnym sezonie było jedenaście porażek, z którymi zespól musiał sobie poradzić. Pomimo dobrej gry brakowało szczęścia, szczególnie w rundzie jesiennej. To dla zespołu był niewątpliwie najtrudniejszy moment, żeby przestawić się w stosunku do poprzedniego sezonu, gdzie w całych rozgrywkach odnieśliśmy same zwycięstwa.

Teraz dziewczęta wraz z sztabem szkoleniowym musiały zmierzyć się z porażkami. Drużyna po kryzysie zaczęła coraz bardziej pozytywnie myśleć, zaczęły pojawiać się głosy, że z każdym można wygrać. Rywalizacja, emocje, szacunek, pokora, energia, klasa, tolerancja – wartości, które towarzyszą zespołowi były coraz częściej przypominane, wkład pracy zaczął być widoczny, z każdym meczem gra wyglądała coraz lepiej. Za wszelką cenę beniaminek chciał zrealizować cel, czyli zająć miejsce w środku tabeli i stało się.

Pierwszy mecz w I Lidze Respekt rozegrał z obecnym liderem tabeli Rolnikiem Głogówek i przegrał 2:0, w rundzie rewanżowej przegrana 1:0, kolejne drużyny, z którymi Respekt rywalizował to Gol Częstochowa wygrana 2:0 (Dziadkowiec, Łętocha), w rewanżu remis 0:0, Row Rybnik przegrana 3:2 (Topa Karolina, Węglarz), w rewanżu porażka 1:0, Rekord Bielsko Biała przegrana 1:0, rew. przegrana 2:0; Dargfil Tomaszów Mazowiecki wygrana 1:0 (Jurka), rew. wygrana 3:2 (Topa Natalia, Topa Kamila, Jurka); Resovia Rzeszów porażka 3:0, rew. porażka 1:0; Soprtowa Czwórka Radom wygrana 3:1 (Jurka x 2, Łętocha); rew. porażka 6:2 (Jania, Topa Natalia); Rysy Bukowina Tatrzańska porażka 7:2 (Topa Karolina, Łętocha), rew. 1:1 (Topa Karolina); Sokół Kolbuszowa 1:1 (Dziadkowiec), rew. 1:1 (Jurka); Wanda Kraków wygrana 1:0 (Dziadkowiec), rew. 2:0 (Węglarz x 2); Tarnovia Tarnów przegrana 2:0, rew. zwycięstwo 2:1 (Topa Karolina, Węglarz). Sumarycznie najwięcej bramek zdobyła Sonia Jurka 5; Węglarz Zuzanna i Topa Karolina po 4; Dziadkowiec Maria 3; Łętocha 3; Topa Natalia 2; Topa Kamila i Jania Anna po 1.

Inne osiągnięcia zespołu Respekt Myślenice to: Mistrzostwo Juniorek Starszych w Małopolskich Mistrzostwach Piłki Halowej Kobiet; I miejsce w VI Walentynkowym Turnieju Piłki Nożnej, I miejsce w Turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej