Kultura

Szlak Architektury Drewnianej i Trasa Smakoszy: Które obiekty w powiecie mają szansę na promocję?

Szlak Architektury Drewnianej i Trasa Smakoszy: Które obiekty w powiecie mają szansę na promocję?
Kościół w Wiśniowej, fot. drewniana.malopolska.pl

Na terenie powiatu myślenickiego znajduje się 6 obiektów wchodzących w skład Szlaku Architektury Drewnianej. Które mogą liczyć na dodatkową promocję i stać się magnesem na turystów?

Kwota 700 tys. złotych więcej dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej, to także szansa dla obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej w powiecie myślenickim, jak również możliwość wypromowania lokalnej kuchni w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Co z tej listy znajdziemy w powiecie myślenickim?

Na terenie powiatu myślenickiego znajduje się 6 obiektów wchodzących w skład Szlaku Architektury Drewnianej; zaliczają się do nich: Skansen w Dobczycach, kościół pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Gruszowie, kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Krzeczowie, pustelnia z kaplicą w Krzesławicach Podkamień, kościół parafialny pw. św. Jakuba Starszego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Raciechowicach oraz kościół pw. św. Marcina w Wiśniowej.

- W ramach projektu Otwarty Szlak Architektury Drewnianej udostępniane są obiekty, których zarządcy złożą pisemną deklarację udziału w przedsięwzięciu - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

W ramach utworzonej przed laty Małopolskiej Trasy Smakoszy, regionalne karczmy są certyfikowane, co ma na celu wyselekcjonowanie lokali gastronomicznych o regionalnym charakterze, spełniających najwyższe standardy jakości i promowanie ich wśród odwiedzających Małopolskę gości oraz wśród mieszkańców. Uzupełnieniem trasy jest "Wieś dla Smakoszy" – wybrane miejsca, gdzie głębiej można poznać region i jego specyfikę, wraz z kuchnią, atrakcjami turystycznymi, dziedzictwem historycznym i kulturowym.

Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie: W powiecie myślenickim znajduje się jeden obiekt, gospodarstwo „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu, które reprezentuję trasę „Wieś dla smakoszy”. W drugiej połowie 2019 roku planowana jest kolejna certyfikacja karczm, do udziału, w której serdecznie zapraszamy wszystkie karczmy regionalne z terenu całej Małopolski. Proces certyfikacji jest procesem dobrowolnym – to właściciele karczm decydują o przystąpieniu do niego.

MOT będzie opracowywał koncepcje nowego programu rozwoju turystyki górskiej, w tym programu budowy nowych schronisk, wsparcia istniejących oraz nowej formuły promocji Głównego Szlaku Beskidzkiego. Pierwszą z realnych do przeprowadzenia inwestycji w tym zakresie jest budowa przez PTTK schroniska na szczycie Lubania.

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...