Kultura

Szlak Architektury Drewnianej i Trasa Smakoszy: Które obiekty w powiecie mają szansę na promocję?

Kościół w Wiśniowej, fot. drewniana.malopolska.pl

Na terenie powiatu myślenickiego znajduje się 6 obiektów wchodzących w skład Szlaku Architektury Drewnianej. Które mogą liczyć na dodatkową promocję i stać się magnesem na turystów?

Kwota 700 tys. złotych więcej dla Małopolskiej Organizacji Turystycznej, to także szansa dla obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej w powiecie myślenickim, jak również możliwość wypromowania lokalnej kuchni w ramach Małopolskiej Trasy Smakoszy. Co z tej listy znajdziemy w powiecie myślenickim?

Na terenie powiatu myślenickiego znajduje się 6 obiektów wchodzących w skład Szlaku Architektury Drewnianej; zaliczają się do nich: Skansen w Dobczycach, kościół pw. Rozesłania Świętych Apostołów w Gruszowie, kościół pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Krzeczowie, pustelnia z kaplicą w Krzesławicach Podkamień, kościół parafialny pw. św. Jakuba Starszego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Raciechowicach oraz kościół pw. św. Marcina w Wiśniowej.

- W ramach projektu Otwarty Szlak Architektury Drewnianej udostępniane są obiekty, których zarządcy złożą pisemną deklarację udziału w przedsięwzięciu - informuje Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

W ramach utworzonej przed laty Małopolskiej Trasy Smakoszy, regionalne karczmy są certyfikowane, co ma na celu wyselekcjonowanie lokali gastronomicznych o regionalnym charakterze, spełniających najwyższe standardy jakości i promowanie ich wśród odwiedzających Małopolskę gości oraz wśród mieszkańców. Uzupełnieniem trasy jest "Wieś dla Smakoszy" – wybrane miejsca, gdzie głębiej można poznać region i jego specyfikę, wraz z kuchnią, atrakcjami turystycznymi, dziedzictwem historycznym i kulturowym.

Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie: W powiecie myślenickim znajduje się jeden obiekt, gospodarstwo „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu, które reprezentuję trasę „Wieś dla smakoszy”. W drugiej połowie 2019 roku planowana jest kolejna certyfikacja karczm, do udziału, w której serdecznie zapraszamy wszystkie karczmy regionalne z terenu całej Małopolski. Proces certyfikacji jest procesem dobrowolnym – to właściciele karczm decydują o przystąpieniu do niego.

MOT będzie opracowywał koncepcje nowego programu rozwoju turystyki górskiej, w tym programu budowy nowych schronisk, wsparcia istniejących oraz nowej formuły promocji Głównego Szlaku Beskidzkiego. Pierwszą z realnych do przeprowadzenia inwestycji w tym zakresie jest budowa przez PTTK schroniska na szczycie Lubania.

Komentarze

  • 10 lip

    Tylko 700tys na skansen,pare kościołów,kaplice,pustelnie ?We Wiśniowej za starą ,małą po żydowską buźnice dają 800 tys.!!:=)) To chyba co by nos uczyć pokory.

    8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...