logo-web9

Zawody strzeleckie z okazji Odzyskania Niepodległości

W Gim 1 im. Juliusza Słowackiego w Myślenicach, na szkolnej strzelnicy odbyły się III Powiatowe Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej przeprowadzone z okazji 91-rocznicy Odzyskania Niepodległości

Łącznie w zawodach wzięło udział 43 zawodniku z poszczególnych szkół, w tym 19 dziewcząt i 24 chłopców. W konkurencji strzeleckiej rywalizowano w trzech kategoriach: indywidualnej dziewcząt, indywidualnej chłopców oraz zespołowej, na którą składa się suma punktów uzyskanych przez reprezentację danej szkoły. Zawodniczki i zawodnicy mieli trzy strzały próbne i dziesięć strzałów ocenianych do tarczy sportowej TS-2, na odległość 10 m z postawy stojącej z podpórką.

Komisja sędziowska po zakończeniu zawodów ogłosił wyniki:

- I miejsce w klasyfikacji zespołowej (Puchar i dyplom) uzyskało Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (I drużyna: Latoń Justyna, Fuglewicz Anna, Małysz Joanna, Pogański Tomasz, Strzebak Marek w ubiegłym roku zdobył zespołowo II miejsce, Morawski Bartosz drużyna uzyskała 508 punktów).

- II miejsce w klasyfikacji zespołowej (Puchar i dyplom) zdobyło Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (II drużyna: Lech Iwona, Mardaus Monika, Ziemianin w ubiegłym roku zdobyła I miejsce w konkurencji zespołowej, Malczewski Jakub, Poradzisz Maciej w ubiegłym roku startował i zajął w konkurencji zespołowej I miejsce, Molibog Aleksander drużyna uzyskała 489 punktów).

- III miejsce w klasyfikacji zespołowej (Puchar, medale i dyplom) zdobyło Gimnazjum nr 2 w Myślenicach w składzie: Brytan Monika, Ślusarczyk Monika, Kłosińska Joanna, Bednarz Bartłomiej, Biegówka Szymon i Pach Mateusz, drużyna uzyskała 470 punktów.

W kategorii indywidualnej dziewcząt I miejsce (odtwarzacz DVD, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom pamiątkowy) zdobyła Joanna Małysz z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (I drużyna) uzyskując 90 punktów, i wyprzedziła w punktacji: Annę Figlewicz (telefon komórkowy, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom) z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (I drużyna, 90 punktów, różnica trafień) i Iwonę Lech (MP-4, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom) z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach (II drużyna, 88 punktów).

W kategorii indywidualnej chłopców najlepszym strzelcem był Szymon Biegówka (odtwarzacz DVD, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom pamiątkowy), uczeń Gimnazjum nr 2 w Myślenicach, który uzyskał 95 punktów na 100 możliwych. II miejsce zajął Jakub Śmiłek (telefon komórkowy, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom), uczeń Gimnazjum w Jaworniku, uzyskując 92 punkty, natomiast III miejsce zajął Marek Strzebak (MP-4, zestaw książek historycznych ufundowanych przez Zamek Królewski na Wawelu, medal i dyplom) uzyskując 91 punktów uczeń Gimnazjum nr 1 w Myślenicach.

Zawody strzeleckie zamknął poseł Marek Łatas, a wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Myślenicach Zdzisław Mirek nagrodzonych uczestników zawodów wydelegował do złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na myślenickim rynku.