Miasto

Inauguracja sezonu narciarskiego z policją w tle

Inauguracja sezonu narciarskiego z policją w tle
Inauguracja sezonu narciarskiego na górze Chełm to także początek ferii w powiecie myślenickim

fot. KPP w Myślenicach
Ferie zimowe trwać będą do końca miesiąca, jednak w Myślenicach rozpoczęły się już w piątek, kiedy uczniowie wrócili ze szkoły. W tym samym dniu na stoku zainaugurowano sezon zimowy.

W związku z feriami służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo debatowały na posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo podczas najbliższych dwóch tygodni. Policjanci zapewniali, że w tym okresie kontroli szczególnie poddana zostanie trzeźwość kierowców i stan autokarów. Podczas ferii policja obejmie także swoim nadzorem stok narciarski na Górze Chełm w Myślenicach.

Jak wynika z decyzji wydanej przez szefa małopolskich policjantów już od 11 stycznia w naszym województwie została do odwołania wprowadzona służba patrolowo – interwencyjna na stokach narciarskich i szlakach turystycznych. - Do głównych zadań policjantów na stokach będzie należało zapobieganie przestępstwom, zapewnienie ładu i porządku na trasach zjazdowych, eliminowanie zagrożeń, represjonowanie osób naruszających porządek prawny oraz współpraca z górskim lub tatrzańskim ochotniczym pogotowiem ratunkowym. - Na myślenicki stok będzie delegowanych w weekendy dwóch policjantów z Krakowa, którzy będą tam pełnić służbę na nartach i z oznaczeniami „policja” na ubraniu. Pomocy będą im udzielali – już poza samą trasą zjazdową i nie na nartach funkcjonariusze z Myślenic – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak czytamy na stronie stoku obecnie pokrywa śniegu na stoku wynosi 50-90 cm śniegu. Czynny też jest stok dla dzieci oraz początkujących narciarzy. Grubość pokrywy wynosi od 80 do 100 cm.

Komentarze (14)

 • 20 sty 2010

  Szanowna Telewizornia krakowska wyemitowała dzisiaj wieczorem krótki reportaż o myślenickim stoku.Nie widziałem początku,ale chyba chodziło o jakieś zdarzenie w którym ranne były dwie osoby.Ci poszkodowani nie mieli kasków na głowach,przez co ich obrażenia były dość poważne.
  No i pokazali Stacha Cichonia w czapce i mówiącego,że kasku nigdy nie zakładał i nie zamierza.
  A potem była wypowiedź lekarza: "Kto ma kask,ten ma mózg - kto ma mózg,ten ma kask".
  Trafił w sedno.
  Bez skojarzeń.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 sty 2010

  A ILE DOSTAJE POLICJANT ZA JAZDĘ NA NARTACH ? Tzn. za naukę jazdy bo jeździć to oni nie potrafią ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sty 2010

  Ja też bym tak chciał za darmochę w godzinach pracy "służbowo" sobie pojeździć :(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sty 2010

  od mszany do 1 jazu na rabie w Myslenicach nie ma żadnych progów :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 sty 2010

  ok a jak przepłyniesz progi wodne? :)

  jest taki facet z eee płn-wsch. rubieży powiatu myślenickiego który organizuje spływy kajakowe. U niego się da, u nas ni cholery ( przynajmniej wg. mnie ale ekspertem bynajmniej nie jestem co też uwidoczniłeś ;) ). Ja tam bym widział takie cuś jak w Szczawnicy bodajże. Super spływ kajakowy, profesjonalny tylko że... się nie da :)

  Odpowiedz

Zobacz więcej