ŁKS Łódź zdemolował Orła

Pierwszoligowy ŁKS Łódź nie miał problemów z pokonaniem A-klasowego Orła Myślenice w sparingowym - charytatywnym meczu w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2009/10

Goście okazali się bezlitośni w sytuacjach podbramkowych i wygrali 9:0. Strzelanie w tym meczu rozpoczął Łukasz Gikiewicz, który w przeciągu pół godziny strzelił Orłowi cztery bramki. Łodzianie ponadto mieli kilka okazji, ale strzały Nawrocika i Kujawy wybronił FIlipiec.

W odpowiedzi podopieczni Marka Dragosza stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, jednak najpierw Wyparło wybronił strzał Lecha po kombinacyjnej akcji z Święchem i P.Łętochą, a potem dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę głową uderzał Kański, ale mający za sobą trzy występy w reprezentacji Polski Wyparło nie miał problemów z jej wyłapaniem. W końcówce pierwszej połowy piątą bramkę dla ŁKS-u zdobył Damian Nawrocik.

W drugiej połowie Łodzianie znacznie więcej bawili się piłką, ale pomimo tego zdobyli kolejne cztery bramki. Najpierw Madejski ograł jednego z obrońców w polu karnym i strzałem w długi róg nie dał szans Pajce. Kilka minut później Gevorgyan dograł po ziemi w pole karne, gdzie niezdecydowanie obrońców wykorzystał Kujawa i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Następnie po dośrodkowaniu Gevorgyana fantastyczną przewrotką popisał się Nawrocik i z sześciu metrów umieścił piłkę w bramce, a wynik na 9:0 ustalił kapitan ŁKS-u Marcin Adamski, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul jednego z obrońców na Gevorgyanie.

Bramki: Łukasz Gikiewicz 4, Damian Nawrocik 2, Rafał Kujawa, Marcin Adamski (z karnego), Piotr Madejski.

Orzeł: Filipiec (Pajka) - Gracz (Kucharczyk), Ostrowski, Mikołajczyk (Kasprzyk), Lesiński - Ferlak (Karpeta), Ślusarz, Kański, Święch (Biela) - P.Łętocha (Żak), Lech (B.Łętocha)
ŁKS Łódź: Wyparło (Pająk) - Łakomy, Hajto (Marciszko), Adamski, Woźniczka - Gevorgyan, Świerczewski, Kujawa, Madejski, Nawrocik - Gikiewicz (Waśków)