Miasto

Myślenice:ul. Zdrojowa: Woda z góry ciągle zalewa

Myślenice:ul. Zdrojowa: Woda z góry ciągle zalewa
Na ulicy Zdrojowej na wysokości ujścia potoku do Raby woda ciągle podmywa jezdnię – alarmują nasi Czytelnicy


- Nie tyle, że można sobie koła umyć czy wręcz podwozie to jeszcze, co mniej ostrożni mogą zaliczyć kilka kamieni, które spokojnie sobie leżą na drodze – relacjonują mieszkańcy.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z 3 czerwca 2010, godzina 10:32 i 11:23. Po ostatniej powodzi w tym miejscu został rozkopany brzeg i od tego czasu woda płynie przez drogę i wylewa się na okoliczne pola.

W galerii poniżej dołączamy zdjęcia z tego miejsca z dnia 4 czerwca kilka minut po godzinie 7 rano.

Powiązane tematy

Komentarze (25)

 • Brak zdjęcia
  5 cze 2010

  No nic tylko czekac na ta zmiane koryta potoku. Ale jest to sytuacja kryzysowa wiec ... Moze kiedys to zostanie zrobione tak zreszta jak chodnik od dolnego jazu w koerunku osieczan. A dzieciaki dalej po ulicy do szkoly chodza - no ale ... Poczekamy zobaczymy pewnie do kolejnej kadencji.

  Odpowiedz
 • Marek Stoszek 4 cze 2010

  Czy to droga powiatowa , urzędowa , krajowa czy ogólnoświatowa zapewniam Was że wszelkie władze wbrew utartym sloganom robią co mogą i dosłownie staja na głowie. Może i jestem poplecznikiem , zausznikiem i czym Bóg wie jeszcze obecnej władzy ale zapewniam ze pomoc ludziom poszkodowanym w naszym rejonie jest niesiona w miarę możliwości i dostępnych środków na najwyższym poziomie. Najbardziej poszkodowani prócz już udzielonych zasiłków informowani są min. telefonicznie o dalszych działaniach i możliwościach pomocy. Nikt nie pozostanie bez pomocy,proszę tylko o chwilowe powstrzymanie się od polityki i zrozumienie że mamy do czynienia z sytuacją kryzysową. Łatwo jest stać z boku i wymyślać kolejne karkołomne i nie dające się zrealizować pomysły. Zapewniam że to co mówi Premier jest realizowane tutaj na dole niejednokrotnie z dużym trudem ale pełnym poświęceniem. Nie jest to ani łatwe ani przyjemne i proste niemniej ktoś musi to robić i My to realizujemy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2010

  droga jest dalej zablokowana...
  a Ty panie "obserwator" weź się nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia o co chodzi !! to że potok ma iść prosto i każdy to wie bo tak jest w mapach terenu... i teraz mieszkańcy będą walczyć o to aby potok wrócił do dawnego koryta i tak łatwo nie popuszczą !!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2010

  Na terenie stoi jeden dom (dosłownie jeden) widać go na zdjęciach. To, że potok miał inne ujście to każdy wie, ale tam obecnie nic nie ma tylko łąka i drzewa. Potok spokojnie mógłby płynąć tak jak powinien. Jakie atrakcyjne działki - Obserwator czy Ty wiesz o którym miejscu jest mowa? Tutaj nikt się nie buduje bo nie wolno - od drogi do koryta Raby no chyba, że w Osieczanach, ale nie w granicach Myślenic. Droga systematycznie jest podmywana i pewnego pięknego dnia po prostu się zapadnie - a wtedy wesoło nie będzie. To co miało miejsce jeszcze wczoraj w tym miejscy było po prostu niebezpieczne dla ruch i zmuszało do objazdów. Jakieś 2 godziny temu droga była zablokowana przez policję - koparka wyciągała kamienie z potoku. Pewnie trzeba jakiegoś nieszczęścia aby ktoś się tym zainteresowała na dobre. I z pewnością nie Urząd Miasta - bo Zdrojowa to droga powiatowa.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 cze 2010

  odpowiadam na pytanie marcina s: kto i po co zmienił koryto potoku ??!! Mieszkańcy tych terenów aby zyskać atrakcyjne i wartościowe działki. A później omijają na rożne sposoby przepisy aby uzyskać teren budowlany a nie rolny lub jak powinno się pisać "zalewowy". Urzędnik nie zrobił tego przecież jednym kliknięciem w komputerze.
  .

  Odpowiedz

Zobacz więcej