Okolice

Lubień: Podczas ulewy zginął mężczyzna

Lubień: Podczas ulewy zginął mężczyzna
Mieszkaniec Lubnia chciał sprawdzić, czy pompa, która usuwała wodę z piwnicy, działa sprawnie. Niestety, 39-letni mężczyzna zginął

fot. KPP  Myślenice
Wieczorem, 1 września, dyżurny myślenickiej policji przyjął zgłoszenie od załogi pogotowia ratunkowego z Rabki-Zdroju, o tym, że w Lubniu na terenie posesji miał miejsce nagły zgon osoby. Do zdarzenia doszło podczas intensywnych opadów deszczu, podczas usuwania wody z terenu gospodarstwa.

- Wysłani na miejsce policjanci KPP w Myślenicach ustalili, że mieszkający tam 39-letni mężczyzna, wraz z domownikami, własnymi środkami próbował wypompować wodę gruntową wzbierającą w piwnicy budynku. Jak twierdzą świadkowie, około godz. 19 mężczyzna wszedł do usytuowanego w obrębie podwórka wykopu ziemnego, który miał służyć magazynowaniu odprowadzanej stamtąd w inne miejsce wody. Chciał sprawdzić pracę umieszczonej tam pompy. Po chwili pracujący nieopodal mężczyźni usłyszeli krzyk. Wówczas szybko odcięli zasilanie, a w wykopie odnaleźli leżącego pod wodą mężczyznę. Zarówno rodzinie, jak i przybyłym na miejsce ratownikom medycznym nie udało się przywrócić funkcji życiowych ofiary wypadku – informuje Szymon Sala, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

Decyzją dyżurującego prokuratora ciało mężczyzny skierowano do badań. Wstępnie przyjęto, że przyczyną jego śmierci mogło być porażenie prądem lub utonięcie. Zabezpieczono pompę, której używał, wraz z silnikiem i oprzyrządowaniem, gdyż nie jest wykluczone, że zgon mężczyzny był spowodowany złym stanem technicznym tego urządzenia. Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KPP w Myślenicach.

Komentarze (5)

 • Brak zdjęcia
  2 wrz 2010

  Jak się piszę artykuł to się sprawdza czy się dobrze odmienia nazwy własne. Nie wiem skąd się tam autorce wziął "Lubań" jak odmiana słowa "Lubień" to "W lubniu"
  Na przyszłość, sprawdzać tekst.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 wrz 2010

  [*]

  Odpowiedz
 • PatrycjA 2 wrz 2010

  dzięki, poprawione :)

  Odpowiedz
 • 2 wrz 2010

  Pcim Sucha City zajmij sie może w takim razie równiez pisaniem artykułow do tego portalu zamiast w impertynecki sposób wytykac autorce blędy!!!!!!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 wrz 2010

  [quote]KK napisał: [br]Pcim Sucha City zajmij sie może w takim razie równiez pisaniem artykułow do tego portalu zamiast w impertynecki sposób wytykac autorce blędy!!!!!!![/quote]
  Nie mam, tak wysokich aspiracji, ale lubię patrzeć na dobrze napisany tekst w pełni gramatyczny gramatyczny, a takie byki rażą. Pozdrawiam.
  Ps. Użyłeś/aś niegramatycznie dużo wykrzykników. Używa się, albo jednego, albo trzech, nie dwóch i nie więcej niż trzech przy jednym zdaniu.
  Miłego wieczoru.

  Odpowiedz

Zobacz więcej