Kultura

Kudłacze: Balladowe Zaduszki

Kudłacze: Balladowe Zaduszki
W schronisku PTTK na Kudłaczach narodziła się nowa inicjatywa koncertowa. Na zorganizowanych po raz pierwszy „Balladowych Zaduszkach” spotkali się miłośnicy twórczości nieżyjących już artystów, m.in. Kazimierza Przerwy -Tetmajera, ks. Twardowskiego, Jacka Kaczmarskiego, Tadeusza Nalepy, Andrzeja Bursy czy Bułata Okudżawy

fot. Mariusz Drzyzga

Spotkanie odbyło się 13 listopada w schronisku na Kudłaczach. Z Myślenic można dojść do niego czerwonym szlakiem, w niespełna 3 godziny. Podczas zaduszek wystąpił m.in. Włodzimierz Mazoń, inicjator przedsięwzięcia, myślenicki zespół Zielony Szlak z Radkiem Partyką na czele oraz Tomasz Salej z zespołem TAK.

Zabrzmiały utwory zarówno Wielkich Nieżyjących jak i autorskie projekty. Po zakończeniu oficjalnej części jam session trwała do białego rana. Przy wsparciu publiczności, impreza ma szansę zyskać miano cyklicznej. Informacje na bieżąco o podobnych imprezach organizowanych na terenie schroniska można znaleźć tutaj.

Natomiast więcej o piosence autorskiej znajdziecie na na stronie Włodka Mazonia i zespołu TAK.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 17 lis 2010

  Zaduszki bardzo udane, sympatyczni ludzie, miła atmosfera i gościnni gospodarze :) Jeżeli ktoś chodzi z głową w chmurach, preferuje górskie ścieżki od miejskiego tłoku i zgiełku, a piosenka autorska jest miodem dla jego uszu, to koniecznie powinien się pojawić na takiej imprezie.

  1 Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 27 lis 2010

  OO no to bardzo mnie to smuci..bo nie dałem rady przybyć...ale gratuluje zielonemu szlakowi :-))

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lis 2010

  "Zielony Szlak" dobrze sobie poczyna, ZESPÓŁ dosłownie uratował V Turniej Poezji w Domu Greckim, było tam tyle poezji ile oni wyspiewali, a śpiewali długo bo jury obradowało, obradowało, obradowało.
  Działo się to 20 listopada 2010 roku

  Odpowiedz
 • Mariusz Drzyzga 18 lis 2010

  Zgadzam się, nie mieszajcie polityki w tematy imprez, dodałem relacje bo uczestniczyłem w danym wydarzeniu, jak napisała redakcja każdy z was może dodać wydarzenie, które się odbędzie bądź odbyło!!
  "lubie to" jak widać nie rozumie charakteru portalu społecznościowego!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 lis 2010

  dajcie juz spokoj z ta polityka w tematach o kulturze

  Odpowiedz

Zobacz więcej