Okolice

Pcim: Kierowca "bolida" miał 2.2 promila

Pcim: Kierowca "bolida" miał 2.2 promila
Policjanci zatrzymali w centrum Pcimia kierowcę przerobionego Fiata 126p, który miał 2.2 promile alkoholu we krwi i nie posiadał prawa jazdy

Fot. KPP Myślenice
Do zatrzymania doszło 13 listopada około godz. 18:40 w centrum Pcimia. Patrol policji zatrzymał przerobionego Fiata 126p (m.in. bez numerów rejestracyjnych, z uszkodzonymi oznaczeniami VIN, bez świateł i aktualnych badań technicznych). Kierowca „bolida” znajdował się w stanie nietrzeźwości (2,2 promile alkoholu w organizmie) i nie posiadał prawa jazdy.

Tego samego dnia, przed północą, łączony patrol policji i myślenickiej straży miejskiej na ul. Sobieskiego w Myślenicach poddał kontroli drogowej kierującego Fiatem Cinquecento. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec woj. śląskiego miał w organizmie 2,4 promila alkoholu, a samochód prowadził bez prawa jazdy i nie mając ważnych badań technicznych w dowodzie rejestracyjnym.

Za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje grzywę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Komentarze (14)

Zobacz więcej

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje
Lifestyle 0

Balkon w stylu boho - praktyczne aranżacje

Styl boho na balkonie to nie tylko popularna estetyka, ale także sposób na stworzenie przytulnej i relaksującej przestrzeni na świeżym powietrzu. W tym artyku...