Karate: Zawodnicy z Myślenic zdobyli 7 medali

Zawodnicy Myślenickiego Klubu Seido Karate zdobyli 6 złotych i 1 srebrny medal podczas Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Burmistrza w Czechowicach Dziedzicach

W turnieju startowało 138 zawodniczek i zawodników z reprezentujących wszystkie kluby Seido w Polsce. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: Kata (formy) i Kumie (walki).  Reprezentanci Myślenic zdobyli 6 złotych oraz jeden srebrny medal.

Złote medale w kategorii Kumite (walki) zdobyli: Karol Kania, Maciej Dobosz, Kinga Szymska oraz Jakub Kozioł, który w pasjonującej dogrywce pokonał rywala dzięki znakomitej taktyce i szybkości ataków. Srebrny medal wywalczył Szymon Karpęcki.

Dodatkowo w konkurencji Kata (formy ruchowe) Maciej Dobosz oraz Kinga Szymska wywalczyli złote medale, a Rafał Żądło zajął czwarte miejsce ustępując swojemu rywalowi o 0,01 punktu.

Turniej w Czechowicach Dziedzicach był pierwszym turniejem w tym sezonie otwierającym cykl zawodów tzw. Ligę Seido Karate. Dzięki tak znakomitemu rezultatowi  zawodnicy z Myślenic uplasowali się w czołówce tabeli. Kolejny turniej odbędzie się pod koniec stycznia.