Okolice

Dziekanowice: Osuwisko 18 metrów od ściany szkoły

Dziekanowice: Osuwisko 18 metrów od ściany szkoły

Osuwisko, powstałe przy Szkole Podstawowej w Dziekanowicach znajduje się 18 metrów od ściany budynku. Rodzice boją się o bezpieczeństwo dzieci

fot. Marcin Kęsek

- Wyniki badań geologicznych potwierdzają, że ziemia nadal się osuwa. Na podstawie decyzji nadzoru budowlanego zostały wyłączone z użytkowania boiska szkolne i nie ma możliwości przywrócenia ich stanu poprzedniego – informuje nas Magdalena Gaweł z UGiM Dobczyce.  

Według zapewnień dyrektora szkoły, Bogdana Czarnika: nie ma bezpośredniego zagrożenia dla uczniów i nauczycieli. Dostęp do osuwiska został odgrodzony i dzieci nie mają możliwości podchodzenia do jego krawędzi. Osuwisko znajduje się 18 metrów od ściany budynku.

Rodzice dzieci uczących się w tej szkole postanowili założyć Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły im. Bohaterów Tajnego Nauczania w Dziekanowicach i będą dążyć do budowy nowej placówki. Brane pod uwagę miejsca jej ewentualnej lokalizacji to okolice stadionu LKS Dziecanovia i działka w Dziekanowicach.

We wtorek, 14 grudnia przy jednym stole usiadł starosta Józef Tomal, burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak, Bożene Stanuch – kierownik w Wydziale Rolnictwa MUW oraz prof. Antoni Wójcik z Państwowego Instytutu Geologicznego. Do połowy stycznia zostaną wykonane opinie i kosztorysy dotyczące dodatkowego zabezpieczenie osuwiska i budowy alternatywnej drogi. Na podstawie prognoz okaże się o jaką sumę można wystąpić do MSWiA w ramach programu osuwiskowego oraz czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie budowa nowej szkoły. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na okres między 10 a 15 stycznia.

Komentarze (6)

 • Brak zdjęcia
  22 gru 2010

  wcale sie nie dziwie rodzicom, ze sie boja o dzieci... sam bym sie mocno zastanowil czy wyslac tam swoje

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 gru 2010

  Skoro specjaliści mówią że szkole nic nie grozi to pewnie tak jest.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 gru 2010

  to gdzies blisko karchera jest! jak twoja chałpa?

  Odpowiedz
 • Jakub 23 gru 2010

  Mój domek stoi, i ma się całkiem dobrze:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 gru 2010

  te całe Dziekanowice to jakies osuwisko jest !!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sty 2011

  Rodzice mówią że się boją o dzieci ale podjeżdżać pod szkołę mimo obowiązującego zakazu potrafią!!!!!!!. Nie dość że jak przyjeżdżają po dzieci to wjeżdżają na zakaz to potrafią zablokować drogę mieszkańcom którzy chcą dojechać do domu i jeszcze zamiast od razu odjechać to mają pretensję że muszą odjechać.To jest skandal wręcz i głupota tych ludzi bo zachowują się gorzej niż dzieci a ich mowie o tym że się boją o dzieci to chyba na pokaz.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat
Wiśniowa 0

Obserwatorium na Lubomirze ma 100 lat

Od ponad 100 lat odwiedzający Beskid Wyspowy mogą oglądać obiekty na niebie w obserwatorium astronomicznym na górze Lubomir   Od ponad 100 lat odwiedzający...