Miasto

Najlepsi 2010: Wyniki plebiscytu

Najlepsi 2010: Wyniki plebiscytu

 W drugiej edycji plebiscytu "Najlepsi" organizowanym wspólnie przez portal Miasto-info.pl i Powiatowy Miesięcznik Sedno nasi użytkownicy wytypowali najważniejsze ich zdaniem wydarzenia i osoby w 6 kategoriach.

Zobacz wyniki ankiety

Użytkownicy mogli wybierać swoje typy spośród 6 kategorii przygotowanych przez dziennikarzy Sedna. W plebiscycie wzięło udział 549 osób. Każdy mógł wskazać jedną nominację w każdej z kategorii. Oto wyniku Plebiscytu Najlepsi 2010.

 

 W kategorii „Sportowiec 2010” zdobywając 41% głosów wygrała Karolina Kosek,  myślenicka siatkarka, wychowanka Dalinu, która 2010 rok może zaliczyć do najbardziej udanych w swojej karierze. Wywalczyła Puchar Polski z drużyną Organiki Łódź, zostając najlepszą zawodniczką turnieju finałowego. Reprezentowała Polskę w turniejach międzynarodowych, zyskała miano największego odkrycia World Grand Prix na Tajwanie, zadebiutowała w wyjściowej szóstce reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Japonii.

zobacz opisy kandydatur

 Wydarzeniem kulturalnym roku 2010 została uznana działalność „Teatru w Stodole”. Inicjatywa Doroty Ruśkowskiej zdobyła 37% głosów. W minionym roku działanie grupy artystycznej nie ograniczało się tylko do występów scenicznych (przedstawienie „Terapia” czy „Oskarżony Wilk”). Aktorzy Teatru uczestniczyli w wielu akcjach charytatywnych, takich jak mikołajki dla chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu, zbiórka ozdób świątecznych dla tego samego szpitala czy też zbudowanie ogrodu na terenach przyszpitalnych.

zobacz opisy kandydatur


 W rozrywce do końca rywalizowały ze sobą dwa wydarzenia. Była to działalność Parku Przygody i Myślenicki zjazd na bele czym. Wygrał ten drugi zdobywając 34% głosów poparcia i został uznany wydarzeniem rozrywkowym roku 2010. Zjazd na bele czym to impreza, która udowodniła, że stok narciarski nie koniecznie musi służyć tylko narciarzom czy snowboardzistom. Pojawili się na nim amatorzy zjazdów „w wannie”, „na sedesie” czy też innych, równie oryginalnych konstrukcjach.

zobacz opisy kandydatur


 Działalność charytatywna. Obserwując przebieg głosowania należy zaznaczyć, że w tej kategorii najtrudniej było głosującym wybrać zwycięzcę, a głosy niemal przez cały czas były rozłożone równomiernie. Każde z nominowanych przedsięwzięć zasługuje na oddzielną nagrodę, jednak według użytkowników portalu Miasto-info.pl wydarzeniem charytatywnym 2010 roku były mecze piłkarskie organizowane na rzecz Mateuszka Chrobaka (28%). W minionym roku Kamil Ostrowski – zawodnik i trener Orła Myślenice zorganizował cały cykl meczy i zawodów piłkarskich w  trakcie których zbierano pieniądze na leczenie skomplikowanej wady serca 6 - letniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic.

zobacz opisy kandydatur


 Najważniejszym wydarzeniem roku 2010 użytkownicy portalu uznali powodzie (67% głosujących), czyli wielką wodę jaka kilkakrotnie pustoszyła nie tylko Myślenice, ale także wiele innych miejscowości na terenie powiatu. Straty oszacowane przez Starostwo Powiatowe wyniosły 6 mln 400 tys. złotych. W samych Myślenicach powódź wyrządziła szkody wartości 3 mln. złotych.

zobacz opisy kandydatur

 Natomiast wydarzeniem sportowym w 2010 roku zostały uznane Drużynowe Mistrzostwa Świata w Trialu (43% głosów). To rozgrywane od kilku lat w Myślenicach zawody najwyższej światowej rangi odbywają się na stokach góry Chełm. W roku 2010 po raz pierwszy w Myślenicach rozegrano MŚ w kategorii kobiet.

zobacz opisy kandydatur

 

Powiązane tematy

Plebiscyt Najlepsi 2010
Miasto 29

Plebiscyt Najlepsi 2010

Wystartowała druga edycja plebiscytu Najlepsi - tym razem roku 2010 realizowana wspólnie przez portal Miasto-info.pl i Powiatowy Miesięcznik Sedno. Do 20 lutego możecie głosować na swoich faworytów w 6 kategoriach

Komentarze

 • Zdzichó Kowal PJN 2 mar 2011

  A gdzie przystojnoś, jasny gwimt? Muwiło siem redaktory!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  podskryptum: tak jak siem domyślano bano siem Pana Zdzicha donimacji,dlategosz zapewne nie uczyniono kategorii: przystojnoś, ucciwoś, momdroś, zdolnoś, jurnoś, odwarznoś, wiernoś, lolajnoś i inne gdzie z całopewnościo zwyciemrzyłoby siem.
  Chybasz rze Pana Burmiszcza wziemto by poduwadze. Wtedy i tak drugi miejsc zapewniony.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2011

  brawo dla teatru w stodole

  Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 2 mar 2011

  Gratulacje i zachęcam do działania ;)

  Odpowiedz
 • 4 mar 2011

  Serdeczne gratulacje dla Teatru w Stodole ;) :D

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 10

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 26

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca
Myślenice 0

Dallas; Dom weselny, hotel, restauracja. Wielkie otwarcie 1 czerwca

Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię oraz luksusowy hotel właściciele, postanowili poszerzyć działalność o restaurację  Nowością w Dallas będzie restauracja serwująca kuchnię staropolską oraz zestawy podróżne na wynos. W...