Miasto

Najlepsi 2010: Wyniki plebiscytu

 W drugiej edycji plebiscytu "Najlepsi" organizowanym wspólnie przez portal Miasto-info.pl i Powiatowy Miesięcznik Sedno nasi użytkownicy wytypowali najważniejsze ich zdaniem wydarzenia i osoby w 6 kategoriach.

Zobacz wyniki ankiety

Użytkownicy mogli wybierać swoje typy spośród 6 kategorii przygotowanych przez dziennikarzy Sedna. W plebiscycie wzięło udział 549 osób. Każdy mógł wskazać jedną nominację w każdej z kategorii. Oto wyniku Plebiscytu Najlepsi 2010.

 

 W kategorii „Sportowiec 2010” zdobywając 41% głosów wygrała Karolina Kosek,  myślenicka siatkarka, wychowanka Dalinu, która 2010 rok może zaliczyć do najbardziej udanych w swojej karierze. Wywalczyła Puchar Polski z drużyną Organiki Łódź, zostając najlepszą zawodniczką turnieju finałowego. Reprezentowała Polskę w turniejach międzynarodowych, zyskała miano największego odkrycia World Grand Prix na Tajwanie, zadebiutowała w wyjściowej szóstce reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Japonii.

zobacz opisy kandydatur

 Wydarzeniem kulturalnym roku 2010 została uznana działalność „Teatru w Stodole”. Inicjatywa Doroty Ruśkowskiej zdobyła 37% głosów. W minionym roku działanie grupy artystycznej nie ograniczało się tylko do występów scenicznych (przedstawienie „Terapia” czy „Oskarżony Wilk”). Aktorzy Teatru uczestniczyli w wielu akcjach charytatywnych, takich jak mikołajki dla chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala w Prokocimiu, zbiórka ozdób świątecznych dla tego samego szpitala czy też zbudowanie ogrodu na terenach przyszpitalnych.

zobacz opisy kandydatur


 W rozrywce do końca rywalizowały ze sobą dwa wydarzenia. Była to działalność Parku Przygody i Myślenicki zjazd na bele czym. Wygrał ten drugi zdobywając 34% głosów poparcia i został uznany wydarzeniem rozrywkowym roku 2010. Zjazd na bele czym to impreza, która udowodniła, że stok narciarski nie koniecznie musi służyć tylko narciarzom czy snowboardzistom. Pojawili się na nim amatorzy zjazdów „w wannie”, „na sedesie” czy też innych, równie oryginalnych konstrukcjach.

zobacz opisy kandydatur


 Działalność charytatywna. Obserwując przebieg głosowania należy zaznaczyć, że w tej kategorii najtrudniej było głosującym wybrać zwycięzcę, a głosy niemal przez cały czas były rozłożone równomiernie. Każde z nominowanych przedsięwzięć zasługuje na oddzielną nagrodę, jednak według użytkowników portalu Miasto-info.pl wydarzeniem charytatywnym 2010 roku były mecze piłkarskie organizowane na rzecz Mateuszka Chrobaka (28%). W minionym roku Kamil Ostrowski – zawodnik i trener Orła Myślenice zorganizował cały cykl meczy i zawodów piłkarskich w  trakcie których zbierano pieniądze na leczenie skomplikowanej wady serca 6 - letniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic.

zobacz opisy kandydatur


 Najważniejszym wydarzeniem roku 2010 użytkownicy portalu uznali powodzie (67% głosujących), czyli wielką wodę jaka kilkakrotnie pustoszyła nie tylko Myślenice, ale także wiele innych miejscowości na terenie powiatu. Straty oszacowane przez Starostwo Powiatowe wyniosły 6 mln 400 tys. złotych. W samych Myślenicach powódź wyrządziła szkody wartości 3 mln. złotych.

zobacz opisy kandydatur

 Natomiast wydarzeniem sportowym w 2010 roku zostały uznane Drużynowe Mistrzostwa Świata w Trialu (43% głosów). To rozgrywane od kilku lat w Myślenicach zawody najwyższej światowej rangi odbywają się na stokach góry Chełm. W roku 2010 po raz pierwszy w Myślenicach rozegrano MŚ w kategorii kobiet.

zobacz opisy kandydatur

 

Powiązane tematy

Plebiscyt Najlepsi 2010
Miasto 29

Plebiscyt Najlepsi 2010

Wystartowała druga edycja plebiscytu Najlepsi - tym razem roku 2010 realizowana wspólnie przez portal Miasto-info.pl i Powiatowy Miesięcznik Sedno. Do 20 lutego możecie głosować na swoich faworytów w 6 kategoriach

Komentarze

 • Zdzichó Kowal PJN 2 mar 2011

  A gdzie przystojnoś, jasny gwimt? Muwiło siem redaktory!
  zezpowarzamniem
  Zdzichó
  podskryptum: tak jak siem domyślano bano siem Pana Zdzicha donimacji,dlategosz zapewne nie uczyniono kategorii: przystojnoś, ucciwoś, momdroś, zdolnoś, jurnoś, odwarznoś, wiernoś, lolajnoś i inne gdzie z całopewnościo zwyciemrzyłoby siem.
  Chybasz rze Pana Burmiszcza wziemto by poduwadze. Wtedy i tak drugi miejsc zapewniony.

  Odpowiedz
 • 2 mar 2011

  brawo dla teatru w stodole

  Odpowiedz
 • nwr2006@o2.pl 2 mar 2011

  Gratulacje i zachęcam do działania ;)

  Odpowiedz
 • 4 mar 2011

  Serdeczne gratulacje dla Teatru w Stodole ;) :D

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...