Głogoczów

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

Zderzenie na Zakopiance. Ranne 3 osoby w tym pieszy

W Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 zderzyły się dwa samochody, które całkowicie zablokowały przejazd w kierunku Krakowa

Poszkodowane zostały 3 osoby w tym pieszy przechodzący przez przejście dla pieszych. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy.

- Niezbędna okazała się stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, przeprowadzenie badania urazowego, termoizolacja, wsparcie psychiczne - wyjaśnia mł. bryg. Roman Ajchler.

Poszkodowanych do myślenickiego szpitala odwiozła karetka. Pojazdy przemieszczono na pobocze drogi i usunięto skutki zdarzenia z jezdni. Dla wielu kierowców Głogoczów stał się przymusowym przystankiem w podróży. Zakopianka była całkowicie zablokowana w kierunku Krakowa przez ponad 1,5 godziny.

W działaniach udział brały zastępy OSP Głogoczów, JRG Myślenice.

Powiązane tematy

Komentarze (10)

 • Robert 21 sie 2019

  Policz sobie, ile jest w Głogoczowie przejść dla pieszych przez zakopiankę a później wypisuj durne komentarze.

  10 1 Odpowiedz
 • 25 sie 2019

  Zlikwidować w piz**du te przejścia dla pieszych i po kłopocie ... to nie jest droga w mieście na wsi czy gdzie kol wiek indziej, żeby tam były wymalowane pasy ... jakiś czas temu również bym się wpakował w takiego delikwenta, który zatrzymywał się by puścić pieszego. Główna arteria do Krakowa ? Ludzie śmiechu warte od ilości znaków na odcinku bagatela 35 km, aż głowa boli ... to zapytuję tą Naszą polską milicję i zarząd dróg krajowych i autostrad ... na czy ma się skupić kierowca w czasie jazdy ? Patrząc na te wszystkie znaki i przejścia to na drogę można by było wcale nie zwracać uwagi!!

  8 2 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 21 sie 2019

  Tak dokładnie było ;)

  6 Odpowiedz
 • Robert 21 sie 2019

  Po żadnej z kładek w Głogoczowie samochody nie jeżdżą.

  7 1 Odpowiedz
 • 26 sie 2019

  Czyli jesteś potencjalnym mordercą któremu natychmiast powinno się odebrać prawo jazdy przed każdym z przejść jest ograniczenie do 50 a na każdych pasach pierwszeństwo ma pieszy koniec i kropka jestes niebezpieczny.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej