Sport

Puchar Polski: Derby Orzeł-Dalin 1:3

Puchar Polski: Derby Orzeł-Dalin 1:3

W finale Pucharu Polski na szczeblu MZPN Myślenice III ligowy Dalin wygrał z A-klasowym Orłem 3:1

Bramki: 0-1 Kęsek (42’), 0-2 M. Górecki (57’), 0-3 Marzec (67’), 1-3 Mistarz (80’)


W pierwszych 15 minutach na boisku dominował III ligowy Dalin  Myślenice. Po tym czasie zawodnicy Orła coraz częściej pojawiali się pod bramką Szwieca i  szukali swojej szansy w kontratakach. Dalin objął prowadzenie w 42 minucie po strzale Kęska z półobrotu. Biało-zieloni schodzili do szatni z jednobramkową przewagą.

W drugiej połowie kolejną bramkę dla Dalinu strzelił Michał Górecki, a dziesięć minut później Marzec strzelił na 3:0. Jedyną bramkę dla Orła zdobył Mistarz na 10 minut przed końcem spotkania. Po meczu Stefan Socha, prezes PPN Myślenice wręczył puchar piłkarzom Dalinu.

Było to pierwsze oficjalne spotkanie między tymi klubami o tak wysoką stawkę. Do tej pory drużyny spotykały się na boisku podczas noworocznych derbów. W 2010 roku Dalin wygrał z Orłem 9:4, natomiast w 2011 mecz zakończył się remisem 3:3.

Powiązane tematy

Komentarze (54)

 • Brak zdjęcia
  20 mar 2011

  Mi się wydaje, że za grę w III lidze nie powinno być pieniędzy. Polska piłkarska rzeczywistość stworzona na podstawach systemów z innych krajów. III Polska liga jest tak słaba, że nie powinno się tam płacić za mecze. PS. Albo się jest profesjonalnym albo amatorem w tym wypadku nie ma czegoś pośredniego, a jeżeli istnieje taki podział to jest on nie sprawiedliwy. ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 mar 2011

  "Podział jest też taki że na miesięczne wypłaty dla zawodników Dalinu potrzeba około 20 tyś zł a na Orła 0 zł"
  Nie rozumiem tego zdania...to raczej kolej rzeczy która wynika z tego iż Dalin gra już w półprofesjonalnej lidze.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 mar 2011

  JM orła Nie mozęcie mieć "dopingu z camp nou" bo go tam nie ma:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2011

  Podział jest też taki że na miesięczne wypłaty dla zawodników Dalinu potrzeba około 20 tyś zł a na Orła 0 zł.I to jest fajne że można coś zbudować na stałym fundamencie jakim jest ŚWIETNA ATMOSFERA!bo z kasą wiadomo...raz jest raz jej nie ma!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 mar 2011

  widzę stary że ty też jesteś JEDNYM Z NAJMĄDRZEJSZYCH dzięki którym własnie ci chłystki się tu produkują bo "motywujesz" ich do tego swoim marnym wypracowaniem!wsadz na luz i idz sobie zagraj na fifie!

  Odpowiedz

Zobacz więcej