Myślenice

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

Zmarł sierż. szt. Łukasz Płachta. To dla niego mieszkańcy zbierali krew

W pomoc choremu na białaczkę policjantowi z Myślenic w ostatnich dniach włączyły się setki mieszkańców, którzy oddawali dla niego krew. Nie udało się go uratować, a walkę z postępującą chorobą sierż. szt. Łukasz Płachta zakończył dzisiaj

Jak informują policjanci Łukasz Płachta przegrał walkę z błyskawicznie postępującą chorobą, mimo ofiarnej pomocy wielu ludzi, którzy oddawali dla Niego krew. Miał 33 lata i od siedmiu lat pracował jako funkcjonariusz policji. Na co dzień działał w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Odchodząc tak wcześnie, pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich.

- Był oddanym służbie funkcjonariuszem, wzorowo wypełniającym swoje obowiązki, a jednocześnie wspaniałym człowiekiem i kolegą, pełnym życzliwości i chęci niesienia pomocy potrzebującym – wspominają go koledzy z pracy.

Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Trzemeśni (powiat myślenicki ) 21 września 2019 r. (sobota) o godz. 17:00, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej