Edukacja

Prymusi 2019 nagrodzeni. Statuetki powędrowały do najzdolniejszych uczniów

Prymusi 2019 nagrodzeni. Statuetki powędrowały do najzdolniejszych uczniów

Starosta Józef Tomal wraz z wicestarostą Rafałem Kudasem oraz z Jackiem Pasiowcem wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki

Statuetki Prymusa są szczególne, ponieważ otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, ale robią coś więcej dla swojej społeczności i wykazują się zaangażowaną postawą. Wyróżnienia wraz ze statuetkami Prymusa otrzymali uczniowie osiągający w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce, laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym w Myślenicach Starosta Józef Tomal wraz z Wicestarostą Rafałem Kudasem oraz Radnym Powiatu Myślenickiego Jackiem Pasiowcem - Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Myślenicki

W uroczystości również uczestniczyli: Maria Szczepaniec – Dyrektor ZSOiZ w Lubniu, Jacek Ślósarz – Dyrektor ZSO w Myślenicach, Jan Wójcik – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w myślenickim starostwie oraz rodzice wyróżnionych uczniów.

Starosta Józef Tomal: Wyrażam ogromne uznanie dla Was uczniowie i Waszych Rodziców. Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do wytężonej pracy, a jej docenieniem są nagrody za rzetelne jej wykonanie. Zdobyte przez Was laury zostały poprzedzone ciężką pracą i znakomitymi wynikami w ciągu roku szkolnego, osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Wyróżniacie się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk, macie czas na naukę, pracę społeczną, rozwijanie własnych talentów. My jesteśmy dumni z Was, bo to efekt procesu edukacyjnego, pracy naszych dyrektorów, wychowawców, nauczycieli pasjonatów, którzy wyłapują te diamenty, szlifują je. To również zasługa Waszych rodziców, wspierających Wasze kariery.

Wierzę, że posiadając tak wszechstronne umiejętności będziecie je nadal pogłębiać i rozwijać, że będziecie otwarci na nowe wyzwania. Sprzyja temu coraz lepsze wyposażenie naszych Szkół i konsekwentne działania władz Powiatu ukierunkowane na podnoszenie standardów kształcenia zawodowego i ogólnego młodzieży.

Statuetkę Prymusa przyznano w trzech kategoriach - liceów, techników i branżowych szkół I stopnia (ZSZ) - o jej otrzymaniu decydowała średnia ocen oraz dodatkowe osiągnięcia uczniów.

W tym roku Nagrodę Statuetkę Prymusa otrzymali:

Karolina Kurek – ZSO w Myślenicach – średnia ocen 5,7 (liceum)
Edyta Pęcek – ZSTE w Myślenicach – średnia ocen 5,54 (technikum)
Krzysztof Skrzeczek – ZSTE w Myślenicach – średnia ocen 5,33 (branżowa szkoła I stopnia)

Władze Powiatu nagrodziły również wyróżniających się uczniów. Otrzymali oni dyplomy i nagrody rzeczowe. Wśród nich znaleźli się:

Karolina Kurek – ZSO Myślenicach
Grzegorz Mirek - ZSO w Myślenicach
Ignacy Buczek – ZSO w Myślenicach
Dawid Biały – ZSO w Myślenicach
Edyta Pęcek - ZSTE w Myślenicach
Konrad Zając - ZSTE w Myślenicach
Alicja Kudłacz - ZSTE w Myślenicach
Zuzanna Klimas – ZSOiZ w Lubniu
Krzysztof Kaleta – ZSOiZ w Lubniu

Wicestarosta Rafał Kudas: Drodzy uczniowie, jesteście chlubą Szkół Powiatu Myślenickiego. Aby osiągnąć znakomite wyniki potrzeba nie tylko talentu, konieczna jest również wytrwałość w dążeniu do założonych celów. Nieoceniona jest pomoc Waszych Rodziców i współpraca z gronem pedagogicznym. Korzystajcie w pełni z talentów, którymi jesteście obdarowani. Wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz środowisk szkolnych.

Radny Jacek Pasiowiec składając gratulacje wyróżnionym uczniom, zaznaczył - Dziękuję nagrodzonym uczniom za pilność i sumienność, za to, że Wam się chciało, że kształcąc się robicie więcej niż inni. Ze strony Rady Powiatu Myślenickiego dokładamy starań, by rozwijać nasze Szkoły, unowocześniać ich bazę edukacyjną – to zawsze będzie priorytetem w działaniach Rady.

Starostowie wręczyli również listy gratulacyjne rodzicom laureatów, którzy odbierali nagrody za absolwentów szkół, którzy rozpoczęli już studia lub uczniów odbywających zagraniczne praktyki zawodowe.

 

Materiał powstał we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Oprac. WPSiFE

Zobacz więcej

Biblioteka otwiera drzwi. „Osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”
Edukacja 4

Biblioteka otwiera drzwi. „Osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane”

Ograniczona liczba czytelników, obowiązkowo maseczki i rękawiczki, dezynfekcja rąk a książki podaje bibliotekarz. Ponadto jak informują bibliotekarze „osoby wykazujące oznaki przeziębienia nie będą obsługiwane” – to tylko kilka zmian jakie od 12 maja będą obowiązywać w Miejskiej Bibliotece Publicznej   Zgodnie z ubiegłotygodniową zapowiedzią pre...

Nie potrzeba wiele, by zrobić coś dobrego
Edukacja 0

Nie potrzeba wiele, by zrobić coś dobrego

„Światło w sobie mam” to projekt realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. - Nasz cel to ukazanie, że nie potrzeba wiele, aby zrobić coś dobrego. Nie ma granicy wiekowej w czynieniu dobra – przekonują uczennice W trakcie trwania projektu uczennice wzięły udział w akademii związanej z obchodami 11 listopada. Słuchacze mogli usłyszeć „Dzi...

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości
Głogoczów 0

A gdyby tak… rozbudować zaplecze sportowe LKS „Iskra” Głogoczów i postawić trybunę? Radny pyta o możliwości

Radny powiatowy Robert Murzyn (PiS) w jednej z interpelacji pyta o możliwość budowy zaplecza sportowego dla klubu LKS „Iskra” Głogoczów oraz trybuny dla publiczności Radny w swojej interpelacji pyta; czy na terenie boiska piłkarskiego w Głogoczowie, leżącego na działkach 1668, 1641 i 1642 (obręb Głogoczów) „w ramach obowiązującego obecnie miejscow...

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala
Tokarnia 0

Wypadek quada na drodze. Kierowca trafił do szpitala

Po wypadku do jakiego doszło na drodze gminnej w Tokarni, kierowca quada trafił do szpitala w Krakowie Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pojazdu Quad na drodze gminnej w miejscowości Tokarnia i osobie poszkodowanej znajdującej się pod pojazdem. Pierwsze czynności przy poszkodowanym podjęły dwie prz...