Myślenice

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia

Na ul. Piłsudskiego 91-latek potrącił na pasach przechodnia
Fot. KPP Myślenice

Mający 91 lat mieszkaniec Krakowa na ul. Piłsudskiego potrącił na przejściu pieszego. Mężczyzna w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala

Do potrącenia doszło w czwartek 17 października na ul. Piłsudskiego, gdzie 91-letni mieszkaniec Krakowa jadący toyotą od ul. Słowackiego w kierunku Zarabia nie zauważył wchodzącego na pasy 46-letniego mieszkańca Myślenic i potrącił go.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że zarówno kierujący, jak i pieszy byli trzeźwi. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach prowadzi postępowanie, mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku. W wyniku zdarzenia pieszy, w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów oraz o ostrożność na drodze i rozsądek. Mundurowi przypominają, że nasze zachowanie się na drodze ma wpływ również na bezpieczeństwo innych.

Komentarze

 • 18 paź 2019

  Jak może taki 91 letni staruszek prowadzić samochód,to jest nie do pomyślenia ile on może spowodować wypadków.

  43 13 Odpowiedz
  • 18 paź 2019

   Zobacz na statystyki ile ludzi na pasach zabijaja staruszkowie, a ile młodzi kierowcy

   42 7 Odpowiedz
  • 22 paź 2019

   powinny być przepisy dotyczące ponownego egzaminu na prawo jazdy dla osób np. powyżej 60 roku oczywiście za darmo, to by pomogło decydowanie zapewnić bezpieczeństwo, bo człowiek człowiekowi nie równy.

   2 1 Odpowiedz
   • 26 paź 2019

    Anonimie347,jak uda Ci się w tym kraiku dożyć chociaż do 60 lat, to od razu Ci gratuluję. Niech nasze pseudo państwo zajmie się młodymi bandytami za kierownicą. Kto najwięcej robi wypadków ? Stare dziady za kierownicą, czy młodzież? Z tego, co obserwuję, to nawet nawaleni kierowcy powodują mniej wypadków niż staruszkowie.

    1 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Szaramyszko5,wolę 91 letnich staruszków ( w śladowych ilościach) niż szalejących na drogach 20 latków.

   2 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   szaramyszko5 miej trochę szacunku dla innych. Dzieciątko, Ty wiesz co jest prawdą ?

   1 Odpowiedz
  • 28 paź 2019

   Szara, życzę Ci dożycia 91 lat. Wtedy pogadamy kobietko.

   Odpowiedz
  • 28 paź 2019

   Szara, jak uda Ci się dożyć do 91 lat, to pogadamy. Nie filozofuj. Trochę dziecinko pokory.

   Odpowiedz
 • jan kowa 18 paź 2019

  Proszę nie przeżywać w swoim życiu wiele razy na pasach zostałbym przejechany przez osoby od 18 do 60lat i jakoś nikt o tym nie pisze.Najlepiej pozabierajmy im samochody majątki i dajmy je 18 latką.

  32 10 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Po prostu, nie ma u nas kultury jazdy ani kultury u pieszych. Ameryki tu nie odkryłam. Każdy i kierowca i piesi mają swoje na sumieniu. Niech każdy zastanowi się siadając za kierownicę i wchodząc na pasy.

   1 Odpowiedz
 • baron nk klasa 18 paź 2019

  powiem krótko piesi czasami nie patrzą jak wchodzą może myślą '' ja widzę kierowcę on widzi mnie ja mam pierwszeństwo na pasach '' ale czasami jest tak że pieszy stanie w pół kroku a samochód potrzebuje paręnaście metrów czasami też oślepia słonce rozwaga powinna być tak u pieszych jak i u kierowców

  65 3 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Każdy kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych powinien nacisnąć hamulec i włączyć myślenie.To takie proste jak konstrukcja cepa.

   2 Odpowiedz
 • 18 paź 2019

  Wina może być po jednej i drugiej stronie ale wiek tego kierowcy z całym szacunkiem to gruba przesada żeby prowadzić samochód

  40 2 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Mirosławie4321,jesteś rozgarniętym człowiekiem, pewnie też wiesz, że zabójcami na drogach nie są staruszkowie, ale młode wilczki, które dostają papier i myślą, że zawojują świat.

   1 Odpowiedz
 • 19 paź 2019

  Stara zasada:
  Nie udowadniaj że masz pierwszeństwo, bo racja przepłacona kalectwem, nie jest tego warta.

  29 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Bono, dla mnie najważniejszą zasadą jest zasada OGRANICZONEGO ZAUFANIA DO POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW RUCHU. Dzięki temu ,żyję.

   1 Odpowiedz
 • 19 paź 2019

  Jak by piesi nie zachowywali się jak święte krowy to też by było fajnie. Mają pierwszeństwo i wchodzą na pewniaka. W wrazie czego l4 odszkodowania i co go to obchodzi. Nie wszyscy tak robią ale większość

  14 2 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Andrzeju, powinny być jasne przepisy. Pieszy ma pierwszeństwo i tyle. Pisze to jako długoletni kierowca.

   1 Odpowiedz
 • adzygmunt 19 paź 2019

  Mam 50 lat prawo jazdy i tyle samo patrzenia jak piesi przechodzą przez drogę nie tylko na pasach Rozgadane panie przebiegające dzieci, głowa w telefonie, to nagminne zachowania. Co wcale nie oznacza, że idzie człowiek duży mały starszy czy zwykła gapa Puść go luzem kierowco, a nerwy najlepiej uspokoić wieczorkiem na basenie czy w kinie etc NIE NA JEZDNI!

  22 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Adzygmuncie, popieram Pana. Pieszy ma małe szanse w zderzeniu z autem. Ja, zapewne także i Pan wiemy jak to wygląda. Wystarczyłoby trochę szacunku. Kierowców do pieszych i pieszych do kierowców. Nie wiem, czy dożyję takich czasów.

   2 Odpowiedz
 • 19 paź 2019

  91 lat nie te oczy nie ta koncentracja nie ten refleks itp. Badania co rok i tyle w temacie.

  20 3 Odpowiedz
  • 19 paź 2019

   Od dawna twierdzę, że starsi kierowcy (np. od ukończenia 70 lat) powinni regularnie przechodzić badania lekarskie, które wykażą czy stan zdrowia tego człowieka pozwala na prowadzenie pojazdu czy już nie. Niestety z wiekiem pojawiają się różne dolegliwości, słabną zmysły, zmniejsza się refleks i.t.d. Niektórzy ludzie w wieku 90 lat są w stanie prowadzić bezpiecznie samochód. a niektórzy w wieku 70 lat już powinni dać sobie spokój. Z drugiej strony - uważam, że młodzi kandydaci na kierowców powinni przechodzić badania psychologiczne, ponieważ nie wszyscy są wystarczająco dojrzali żeby być dobrymi kierowcami. Nie wiem jak było w tej sytuacji więc nie oceniam.

   15 1 Odpowiedz
   • 22 paź 2019

    dokładnie, i np. ponowny egzamin na prawko, sama byłabym w stanie odprowadzać dodatkowy podatek na ten cel.

    1 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Życzę Ci dożycia tylu lat. Wtedy pogadamy. A co powiesz o młodych wilczkach co jakiś czas lądujących z towarzystwem na przydrożnych drzewach ?Po imprezach, dyskotekach. W pewnym sensie masz rację. Jeżeli ktoś nie czuje się w wieku 91 lat na siłach, to nie powinien siadać za kierownicę. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

   1 Odpowiedz
 • 19 paź 2019

  Mam prawko, ale tez chodzę pieszo i nierozumiem tego przepisu zeby pieszy miał pierwszeństwo. To jest tak jakby na przejeździe kolejowym posciąg miał ustąpić pierwszeństwa samochodom. Aragumenty, że pieszy by wtedy nie przeszedł jest dla mnie śmieszny.

  17 6 Odpowiedz
  • Andrzej 19 paź 2019

   Nią każdemu jest dane zrozumieć pierwszeństwo pieszego na pasach.

   4 11 Odpowiedz
  • 26 paź 2019

   Orzełwkoronie
   Nie wiem dlaczego w naszym kraju nie ma przepisów dających pierwszeństwo przechodniom. Pieszy jest sto razy słabszy od auta. To takie Orzełku proste...

   1 Odpowiedz
 • Raphaell 20 paź 2019

  Tam jest ...kamera szybkoobrotowa czy nie? Wiecie coś?:).....https://www.youtube.com/watch?v=aL3zlRrNYI4

  Odpowiedz
 • 23 paź 2019

  pytanie brzmi z jaką prędkością szedł pieszy

  1 Odpowiedz
 • 23 paź 2019

  Wg najnowszych niepotwierdzonych informacji to pan adwokat wlazł pod koła nie patrząc gdzie lezie i nie na przejściu to było, tak słyszałem więc niekoniecznie tak mogło być

  2 3 Odpowiedz
 • 23 paź 2019

  "Wg najnowszych niepotwierdzonych informacji", nie rozumiem w jakim celu ktoś wypisuje bzdury skoro nie wie jak było, dodatkowo potwierdzając swoją niewiedzę w temacie

  3 1 Odpowiedz
  • 23 paź 2019

   Czyli jeżeli to są bzdury to mam rozumieć, że byłaś naocznym świadkiem tego zdarzenia i dokładnie wiesz co się stało, bo jeżeli Cię tam nie było a zarzucasz komuś kłamstwo to jesteś zwykłą (....),
   A piszę dlatego, że wydaliście już wyrok na 91-latka,redakcja i forumowicze, a przecież "Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach prowadzi postępowanie, mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny wypadku."

   4 2 Odpowiedz
 • 26 paź 2019

  Czy ktoś wie, jak wyglądało to zdarzenie ? Możecie psy wieszać na tym kierowcy, ale czy ktoś wie czy pieszy nie wtargnął pod auto ?

  1 Odpowiedz
 • 27 paź 2019

  do oportunisty - monitoring pokazuje, że pieszy robił trzeci krok na pasach. Kierujący jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności przed przejściem na pasach! A prokuratura bada przyczyny zdarzenia, czyli to dlaczego kierujący nie zachował ostrożności i spowodował wypadek..91 lat... twierdził, że pieszego nie widział...

  5 Odpowiedz

Zobacz więcej