Harbutowice

Poranny wyjazd do wypadku w Harbutowicach

Poranny wyjazd do wypadku w Harbutowicach

Dzisiejszy poranek jednostki ratownicze rozpoczęły od wyjazdu do wypadku na drodze krajowej w Harbutowicach. Dzień wcześniej, tuż po północy, gasili pożar kotłowni w domu w Zakliczynie.

W poniedziałek, 21 października, jeszcze przed godziną 6 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o zderzeniu czołowym samochodów osobowych w Harbutowicach na drodze wojewódzkiej. Do zdarzenia wyjeżdża zastęp OSP Harbutowice oraz JRG Myślenice. Na miejscu okazało się, że poszkodowane zostały dwie osoby. - Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono wsparcia psychicznego poszkodowanym do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, usunięto rozbite elementy pojazdów z jezdni, rozlane płyny eksploatacyjne poddano sorpcji. Aby udrożnić ruch na drodze wojewódzkiej, przemieszczono pojazdy na pobocze drogi - wyjaśnia Roman Ajchler, rzecznik KP PSP Myślenice.

Pięć minut po północy, 20 października, wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni budynku mieszkalnego w miejscowości Zakliczyn.

 

Roman Ajchler, rzecznik KP PSP Myślenice: Działania strażaków polegały w pierwszych momentach na ograniczeniu rozprzestrzenienia się ognia, a po zlokalizowaniu na jego całkowitym ugaszeniu. Następnie oddymiono i sprawdzono na obecność tlenku węgla (CO) całość budynku. W związku z dużym zadymieniem ratownicy korzystali z aparatów ochrony dróg oddechowych, wentylatora osiowego, detektora wielogazowego, kamery termowizyjnej. Ten specjalistyczny sprzęt przyczynił się do sprawnego zażegnania niebezpieczeństwa dla mieszkańców. W akcji gaśniczej udział wzięły zastępy strażaków JRG Myślenice oraz OSP Zakliczyn.

Komentarze

Zobacz więcej