Myślenice

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar
Budowana droga to prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej i zatokami postojowymi. Fot. Piotr Jagniewski

Ruszyły prace na Osiedlu Tysiąclecia, gdzie powstaje półkilometrowy odcinek ulicy Solidarności. Będzie gotowy do końca sierpnia 2020 roku i wyposażony w radar

Powstający łącznik ul. Solidarności będzie prowadzić od krytego basenu Aquarius do ul. Podpułkownika Dunina Brzezińskiego, znajdując swój koniec przy parkingu obok kościoła św. Brata Alberta. Nowa droga, która powstaje za blokami na Osiedlu Tysiąclecia, ma nie tylko skomunikować ze sobą tę część miasta, stworzyć możliwość do budowy nowych miejsc parkingowych, ale również - jak mówi burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), stworzyć nowe „warunki do obsługi terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych”

- To prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej, zatokami postojowymi, przebudową sieci uzbrojenia terenu, odwodnieniem – wyjaśnia Wojciech Spyrka, architekt Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Jak mówi; wykonawca ma również zamontować oświetlenie i tablicę z radarem informującą o prędkości przejeżdżających samochodów. Ta ma mieć charakter informacyjny i nie będzie funkcjonować jak radary drogowe, które robią zdjęcia przekraczającym prędkość kierowcom.

- Droga posłuży poprawie bezpieczeństwa komunikacyjnego i stworzy nowe warunki do obsługi terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych. Możemy realizować inwestycje dzięki dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych. Całość inwestycji opiewa na 3 mln 195 tys. zł. Na tę kwotę pozyskaliśmy 80% z funduszu dróg samorządowych – podczas konferencji prasowej na miejscu budowy informował burmistrz Szlachetka.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma wybudować drogę do końca sierpnia 2020 roku.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 19 lis 2019

  nie wiem czy jest się czym chwalić, mój dziadek opowiadał mi, ze jak on był młody to planowana była droga pod lasem w tamtym kierunku, minęło pół wieku a władze robią taki kawałeczek za absurdalnie wysoką kwotę.

  28 5 Odpowiedz
 • mirek@ 19 lis 2019

  to miał być budżet zaciskania pasa a tu prosze 500 metrów drogi za 3.2 miliona to daje 6400 zł za metr - co latwo policzyc kazdy krok jaki zrobimy ta droga bedzie mial wartosc 6400 zł!

  26 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  Mam nieodparte wrażenie, że ta tablica z radarem będzie takim myślenickim konkursem "kto wyciągnie więcej Km/h wyświetlone na tablicy". Nad postawieniem czegoś takiego to poważnie bym się jednak zastanowił.

  37 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2019

  a to nie rak ze pan D prezes raba mial budowac to za swoja kase ?

  15 2 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 19 lis 2019

   dokladnie! robisz pętle na basenie potem dluga prosta jakies 800 metrów pilujesz na maksa golfa w dieslu albo pasatta w tdi. i bedzie nowy spot dla fanow motosportu ;) jak w dobczycach

   14 6 Odpowiedz
  • 19 lis 2019

   Pan D to postawił blok przy ul. Dunina bez miejsc parkingowych (no niby są podziemne). Wystarczyło przesunąć blok o 2 metry od drogi. Przecież teren za blokiem też jest jego własnością. Do dziś stoi jego kontener przy bloku poniżej (po wielokrotnych prośbach i obiecankach, że usunie wszystkie, usunął 2), tam też kilka samochodów by mogło zaparkować.

   13 Odpowiedz
  • 19 lis 2019

   A co to przeciw Zbyszkowi też prowadzone jest postępowanie karne że tak "pan D." to "pan D." tamto? Dla mnie nowość?!

   8 1 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  Patrząc na wykonane prace to droga raczej będzie się łączyła bezpośrednio na wprost z parkingiem przy kościele, niż wg zaznaczonej czerwonej linii na zdjęciu.

  8 1 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  A kiedy, obwodnica bo pier.... idzie na drodze dostać od godziny 14 w Myślenicach.

  11 4 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  sie pytom o ktory leci opoznione pendolino spod mleczorni bo zas obiecały nam milosciwie panujace

  15 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lis 2019

  deweleperka siada 😂😂😂

  5 1 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  Ta mapka z tą czerwoną linią to chyba jakaś pomyłka , przecież to niemożliwe aby tak była poprowadzona taka droga po takich zakrętach obok parkingu przy kościele .
  Przecież na pewno z parkingu będzie ta droga szła prosto między tymi domami .

  2 Odpowiedz
  • 19 lis 2019

   Nie wiadomo, czy Gmina zaproponowała właścicielom gruntu "między domami" wykupienie pod drogę. Jeśli posiadacze ziemi sprzedadzą ją trasa pobiegnie prosto, a jeśli nie to pozostanie opcja z zakrętami. Wydaje mi się, że wywłaszczenie może mieć miejsce tylko na podstawie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i tylko wtedy, gdy przewiduje on, że przez dany grunt ma przebiegać droga.

   5 Odpowiedz
   • 20 lis 2019

    Byłem tam dziś i z tego co zobaczyłem to na pewno droga będzie szła prosto , ponieważ zebrana jest już wierzchnia urodzajka do miejsca zaraz miedzy tymi domami .

    7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej