Myślenice

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar

Trwa budowa ulicy Solidarności. Pojedziemy nią w 2020 roku, a prędkość zmierzy nam radar
Budowana droga to prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej i zatokami postojowymi. Fot. Piotr Jagniewski

Ruszyły prace na Osiedlu Tysiąclecia, gdzie powstaje półkilometrowy odcinek ulicy Solidarności. Będzie gotowy do końca sierpnia 2020 roku i wyposażony w radar

Powstający łącznik ul. Solidarności będzie prowadzić od krytego basenu Aquarius do ul. Podpułkownika Dunina Brzezińskiego, znajdując swój koniec przy parkingu obok kościoła św. Brata Alberta. Nowa droga, która powstaje za blokami na Osiedlu Tysiąclecia, ma nie tylko skomunikować ze sobą tę część miasta, stworzyć możliwość do budowy nowych miejsc parkingowych, ale również - jak mówi burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), stworzyć nowe „warunki do obsługi terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych”

- To prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej, zatokami postojowymi, przebudową sieci uzbrojenia terenu, odwodnieniem – wyjaśnia Wojciech Spyrka, architekt Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Jak mówi; wykonawca ma również zamontować oświetlenie i tablicę z radarem informującą o prędkości przejeżdżających samochodów. Ta ma mieć charakter informacyjny i nie będzie funkcjonować jak radary drogowe, które robią zdjęcia przekraczającym prędkość kierowcom.

- Droga posłuży poprawie bezpieczeństwa komunikacyjnego i stworzy nowe warunki do obsługi terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych. Możemy realizować inwestycje dzięki dofinansowaniu z funduszu dróg samorządowych. Całość inwestycji opiewa na 3 mln 195 tys. zł. Na tę kwotę pozyskaliśmy 80% z funduszu dróg samorządowych – podczas konferencji prasowej na miejscu budowy informował burmistrz Szlachetka.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma wybudować drogę do końca sierpnia 2020 roku.

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 19 lis 2019

  Mam nieodparte wrażenie, że ta tablica z radarem będzie takim myślenickim konkursem "kto wyciągnie więcej Km/h wyświetlone na tablicy". Nad postawieniem czegoś takiego to poważnie bym się jednak zastanowił.

  37 3 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  nie wiem czy jest się czym chwalić, mój dziadek opowiadał mi, ze jak on był młody to planowana była droga pod lasem w tamtym kierunku, minęło pół wieku a władze robią taki kawałeczek za absurdalnie wysoką kwotę.

  28 5 Odpowiedz
 • mirek@ 19 lis 2019

  to miał być budżet zaciskania pasa a tu prosze 500 metrów drogi za 3.2 miliona to daje 6400 zł za metr - co latwo policzyc kazdy krok jaki zrobimy ta droga bedzie mial wartosc 6400 zł!

  26 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  Na przystanku pod mleczarnią, chłopaki już czekają ze sześc lat na to pendolino...

  20 Odpowiedz
 • 19 lis 2019

  Zamiast tablicy progi zwalniające by się przydały. Na ul. Dunina, mimo ciasnoty, w nocy odbywają się rajdy.

  21 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...