Jasienica

Osobówka zderzyła się z samochodem dostawczym, a w drugim wypadku ucierpiało 6-letnie dziecko

Osobówka zderzyła się z samochodem dostawczym, a w drugim wypadku ucierpiało 6-letnie dziecko
Do wypadku w Jasienicy doszło w słoneczne popołudnie, 12 grudnia. Fot. KP PSP Myślenice

W Jasienicy w słoneczne przedpołudnie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia samochodu osobowego z małą ciężarówką. W nocy, po godz. 22, na drodze wojewódzkiej w Sułkowicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Oba wypadki miały miejsce w czwartek

W Jasienicy strażacy po przybyciu na miejsce w pierwszej fazie akcji zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili jednej osobie poszkodowanej pomocy, m.in. tamowali krwotok, unieruchamiali złamanie. Zespół ratownictwa medycznego przejął i zabrał ranną osobę do szpitala. Dalsze czynności polegały na usunięciu rozbitych elementów z jezdni, poddaniu sorpcji płynów eksploatacyjnych. Na czas prowadzonych działań i czynności dochodzeniowych droga była całkowicie nieprzejezdna. W akcji udział brały zastępy OSP Jasienica, OSP Myślenice – Śródmieście oraz JRG Myślenice.

Po godzinie 22 wpłynęło kolejne zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej w Sułkowicach. Poszkodowane zostało dziecko w wieku 6 lat. - Medycznych czynności ratunkowych udzielali ratownicy medyczni ZRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji płyny eksploatacyjne, udrożniono ruch na drodze wojewódzkiej w obu kierunkach po usunięciu rozbitych części pojazdów. Działania prowadziły zastępy OSP Sułkowice oraz JRG Myślenice - wyjaśnia Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej