Myślenice

W ramach WOŚP do Myślenic trafił sprzęt o wartości 1,2 mln zł. W niedzielę Orkiestra zagra po raz 28.

W ramach WOŚP do Myślenic trafił sprzęt o wartości 1,2 mln zł. W niedzielę Orkiestra zagra po raz 28.
Do szpitala w Myślenicach w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynął sprzęt o łącznej wartości ponad 1,2 mln zł Fot. Piotr Jagniewski

W najbliższą niedzielę odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Myślenicach WOŚP zagra po raz 21. Przez ten czas do myślenickiego szpitala, PSP i Służby Maltańskiej z funduszy orkiestry zakupiono sprzęt o wartości 1,2 mln zł

W Myślenicach Orkiestra zagra po raz 21, a z myślenickiego sztabu WOŚP na ulice z puszkami wyjdzie 170 wolontariuszy. Najmłodsza z nich ma 4 miesiące, a najstarszy 67 lat. Wszyscy w ramach WOŚP będą zbierać pieniądze „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

- Najogólniej mówiąc, zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – zapowiadają organizatorzy.

Jak przekonują; aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C zestawy endoskopowe.

1,2 mln dla Myślenic

Od początku zbiórki do szpitala powiatowego w Myślenicach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Maltańskiej Służby Medycznej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił sprzęt o łącznej wartości 1 214 047,82 zł.

Największe wsparcie, bo w wysokości 668,901,62 zł przekazano na rzecz oddziału neonatologicznego SP ZOZ: neurologicznego SP ZOZ, 334 750, 80 zł na zakład opiekuńczo-leczniczy (ZOL), 194 341,40 zł przeznaczono na oddział dziecięcy, 8 310,62 zł na stację pomocy doraźnej, 5 849,56 zł dla Komendy PSP i 1893,82 zł dla Pomocy Maltańskiej. 

Co otrzymali myśleniczanie?

Oddział neonatologicznego SP ZOZ: *Infuzyjna pompa strzykawkowa, * Pulsoksymetr 2 szt., * Inkubator zamknięty do opieki podstawowej, * Inkubator zamknięty Giraffe, * Wkładki uszne, * Końcówki do sondy zewnętrznej Eroscanu, *Urządzenie do przesiewowych badań słuchu metodą otoemisji akustycznych EROSCAN, *Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD, *Resuscytator noworodkowy, *Terminal do przesyłania danych, *Ruchome stanowisko do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, *Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTOREAD, *Stanowisko resuscytacyjne Atom, *Aparat USG, *Komputer, *Pompa infuzyjna strzykawkowa 2 szt., *Waga elektroniczna noworodkowa 2 szt., * Ciepłe gniazdko 2 szt., *Pulsoksymetr stacjonarno-transportowy 2 szt., *Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, *Aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, *Stanowisko do resuscytacji 2 szt., *Bilirubinometr, *Inkubator zamknięty.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL): *Ssak elektryczny 3 szt., *Łóżko szpitalne elektryczne 44 szt., *Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy 2 szt., *Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych 1 szt.

Oddział Dziecięcy: * Aparat EKG, *Aparat USG, *Ciśnieniomierz, *Monitor nieinwazyjny, *Pulsoksymetr 3 szt., *Pompa strzykawkowa, *Glukometr, *Kardiomonitor, *Aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych, *Leżanka 20 szt.

Stacja Pomocy Doraźnej: *Resuscytator silikonowy z akumulatorem tlenu, przystawką PEEP i maskami, *Ssak, *Unieruchomienie pediatryczne 2szt., *Deska ortopedyczna  2 szt, *Uniwersalne unieruchomienie głowy  2 szt., *Kołnierz ortopedyczny  2 szt., *Noszepodbierające  2 szt., *Laryngoskop z kompletem łyżek.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej: *Defibrylator AED z pakietem szkoleniowym Demopack, *Defibrylator szkoleniowy LIFEPAK.

Stowarzyszenie Maltańska Służba Medyczna - Pomoc Maltańska Oddział Myślenice: *Defibrylator szkoleniowy LIFEPAK.

Tyle przekazaliśmy* na WOŚP w ostatniej dekadzie:
2010 - 72.000 zł
2011 - 77.500 zł
2012 - 74.000 zł
2013 - 81.200 zł
2014 - 92.300 zł
2015 - 82.000 zł
2016 - 93.495 zł
2017 - 124.140 zł
2018 - 133.187 zł
2019 - 170.528 zł 
*kwoty zostały zaokrąglone do pełnych sum

Powiązane tematy

Komentarze (38)

 • mysleniczaninzdziada 9 sty 2020

  BRAWO! do końca świata i o jeden dzień dłużej !!!!!

  36 10 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Niech zamilkną przeciwnicy inicjatora tego niesamowitego przedwziecia!! Prosze! Do konca swiata i 1 dzien dluzej!!!

  27 6 Odpowiedz
 • 9 sty 2020

  Nie dajesz- nie narzekaj! Dajesz- super! Do konca swiata i 1 dzien dluzej!!!!! Idziemy na rekord..kolejny

  27 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sty 2020

  O dziwo PiS i Rydzyk, a może do tego rosyjska agentura próbują zniszczyć Jurka i jego piękną ideę od lat.. Bez powodzenia. Dzięki ludzkim serduchom!
  Solidarność jest w nas.
  Do końca świata i o 1 dzień dłużej!

  23 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 sty 2020

  A co, zbiórka na pomniki smoleńskie wam nie idzie? Co do tego jestem przekonany że akurat Wielka Orkiestra jest jedną z najsumienniej rozliczających się fundacji, co np. o fundacji z Torunia trudno powiedzieć, bo to ile tam wpływa chyba tylko same niebiosa wiedzą.. i o to chodzi... Rydzyk się rozlicza?

  Ja wiem, że PiSowi i niektórym środowiskom kościelnym nie po drodze, bo kasa w ich opinii powinna trafiać tylko tam i tu się z @bono zgodzę. Ciekawe to by było gdyby wszyscy chorzy na pieniądz pisowcy musieli rozliczyć się ze swoich dochodów tak skrupulatnie jak czyni to Owsiak. Głodni jeszcze, towadzysze? - Ale przecież wy "dajecie" pińcset plus, to wy dobrzy. No tak...

  http://100aferpis.pl/

  24 6 Odpowiedz

Zobacz więcej