Wiśniowa

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go

Chciał popełnić samobójstwo. Brat powiadomił policję. Uratowali go

Dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach odebrał telefon z prośbą o pomoc. Spanikowany mężczyzna powiedział, że jego 48-letni brat usiłował popełnić samobójstwo i jego życie jest zagrożone

Na miejsce skierowani zostali policjanci , którzy znajdowali się najbliżej domu poszkodowanego oraz karetka pogotowia. Patrol w składzie: st. sierż. Łukasz Jania i st. sierż. Łukasz Nieckula na sygnale jak najszybciej pojechali na miejsce.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach: Pod wskazany adres dojechali jako pierwsi, już po trzech minutach od zgłoszenia. Przed domem na policjantów czekał roztrzęsiony brat poszkodowanego, wskazał im pokój, w którym znajdował się zakrwawiony mężczyzna. Policjanci użyli jałowych opatrunków i bandaża, zatamowali krwawienie i opatrzyli rannego. W tej sytuacji pomogło doświadczenie jednego z nich, który jest ratownikiem. Poszkodowany był blady, splątany, bowiem stracił już sporo krwi.

Do czasu przyjazdu karetki policjanci czuwali nad poszkodowanym, utrzymywali z nim kontakt. Po kilku minutach na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował mieszkańca gminy Wiśniowa do szpitala w Myślenicach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej