Kultura

The Analogs zagrał Pod Parasolkami kończąc trasę „Projekt pudło”

The Analogs zagrał Pod Parasolkami kończąc trasę „Projekt pudło”
Fot. Kacper Jaśkowiec

W myślenickim pubie "Pod Parasolkami" odbył się koncert wieńczący trasę w ramach "Projektu pudło". Na scenie wystąpił zespół The Analogs i Zimna Wojna

fot. Kacper Jaśkowiec

Projekt, który rozpoczął się latem 2018 roku, to cykl akustycznych występów w zakładach karnych i młodzieżowych ośrodkach wychowawczych. Celem koncertów jest wsparcie ludzi samotnych, wyobcowanych, wykluczonych i nieprzystosowanych społecznie.

Teksty piosenek, które od lat pisze Paweł Czekała opowiadają o problemach związanych z życiem w mieście, bezdomnością, zagubieniem i przemocą. Często opierają się na jego własnych doświadczeniach i obserwacjach. Przemawiają bezpośrednio do słuchacza, a osoby znajdujące się na "zakręcie", w trudnej sytuacji życiowej czy izolowane od reszty społeczeństwa, znajdują w nich odbicie własnego losu.

Chcąc podziękować wszystkim za wsparcie duchowe i materialne, postanowili zagrać trasę, na której można było posłuchać na żywo piosenek jakie były grane w więzieniach i poprawczakach. Tego wieczoru supportem był zespół Zimna Wojna - kapela założona we Wrocławiu w 2016 roku, która ma na koncie wiele koncertów w towarzystwie znanych, punkrockowych zespołów i tryska potężną, rockandrollową energią.

Komentarze

Zobacz więcej