Edukacja

Młodzi dla natury: „Bo w naszych rękach jest przyszłość ziemi”

Grupa licealistów z Małopolskiej Szkoły Gościnności realizują projekt społeczny “Młodzi dla natury”

W ramach olimpiady praktycznej “Zwolnieni z teorii”, uczniowie postanowili zająć się zagadnieniem związanym z katastrofą ekologiczną, która w szybkim tempie postępuje na całej planecie. - Naszym celem jest uświadomienie głównie młodym ludziom tego problemu, ponieważ to pokolenie będzie w przyszłości miało największy wpływ oraz możliwości na pomoc naszej planecie – mówi Sabina Podolska.

Od połowy stycznia udało im się przeprowadzić kilka prelekcji w wybranych klasach szkół podstawowych podczas których dyskutowano o zmianach klimatycznych. Licealiści tłumaczyli młodszym kolegom na czym polegają zmiany klimatyczne, dlaczego występują i jak właściwie możemy im zapobiec. W zamian za aktywny udział oraz wykazaniem się wiedzą uczniowie otrzymywali ekologiczne, biodegradowalne prezenty będące zamiennikami codziennych produktów.

Aktualnie cała grupa projektowa skupia się nad głównym wydarzeniem, którym jest wystawa zdjęć na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która zostanie otwarta na początku marca. Cała wystawa zatytułowana jest “Natura przed obiektywem”. Zdjęcia metaforycznie przedstawiać będą zmiany klimatu jakie możemy zaobserwować.

- Losy Matki Natury na przestrzeni wieków, to nasza wizja na ciekawe przedstawienie tego problemu – wyjaśnia Zuzanna Starzec,.

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności ubiegają się o nominację do Złotego Wilka, czyli najlepszego projektu społecznego w Polsce w kategorii ekologii i natury. Nominacje warunkuje ilość zdobytych punktów. Opiekę nad całym projektem sprawuję - Krzysztof Heród, natomiast grupę projektową tworzą Sabina Podolska, Zuzanna Starzec, Anna Rym (Małopolska Szkoła Gościnności) Patryk Biela (XX LO w Krakowie).

Komentarze