Krzyszkowice

Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

Postrzelił kobietę podczas stypy po psie

Podczas stypy po psie zorganizowanej w jednym z domów w Krzyszkowicach, gospodarz postrzelił kobietę. Sprawę bada prokuratura

W Prokuraturze Rejonowej w Myślenicach prowadzone jest śledztwo przeciwko Józefowi B., "podejrzanemu o to, że w dniu 12 marca w Krzyszkowicach, oddając strzał z broni myśliwskiej w kierunku kobiety spowodował obrażenia jej ciała w postaci rany postrzałowej okolicy barku lewego, a obrażenia spowodowały u pokrzywdzonej chorobę realnie zagrażającej życiu tj. o przestępstwo z art. 156§2 kk".

Jak informuje prokuratura; przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że 12 marca zorganizował „stypę” po zmarłym psie. Razem ze znajomymi spożywali alkohol. Rano tego dnia, wyciągnął z szafy pancernej broń, ponieważ miał trenować strzelanie do lotek. Nie odłożył jej na miejsce, tylko oparł o jej bok. W trakcie imprezy, chciał schować ją do szafy, wziął ją do ręki i poszedł do salonu gdzie siedzieli goście. W pewnym momencie broń wypaliła. W wyniku wystrzału ranna została kobieta, która doznała obrażeń ciała realnie zagrażających jej życiu.

Trwają czynności mające na celu odtworzenie szczegółowego przebiegu zdarzeń. Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania oraz uwzględniając okoliczności jego popełnienia, wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40 tys. zł.

Komentarze (27)

Zobacz więcej