Koronawirus

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

„To kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie” - informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W sobotę wieczorem 21 marca Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejny raport dotyczący epidemii koronawirusa. Łącznie w Małopolsce odnotowano 16 zakażonych. W kraju liczba ta wynosi 536 osób z których 5 zmarło.

Wczoraj pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono u pacjentki z terenu powiatu myślenickiego.  -To kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - poinformowało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:
*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Komentarze

 • 22 mar

  w austri do piatku zwolniono 150tys ludzi ... szacuja ze około milion straci prace w najblizszym czasie... bioradz pod uwage ze u nas w regione prawie kazdy ma kogos z rodziny kto pracuje w wlasnie w Austri powoli kazdy to odczuje mowie o lokalnych firmach w ktorych zostawiali euro zmienione na plny złote amen

  18 23 Odpowiedz
  • 22 mar

   Bzdura, jeśli są zwolnienia to tylko "czasowe" w związku z brakiem możliwości wykonywania pracy. Choc dużo osób pracuje tam z PL bez rejestracji...

   11 15 Odpowiedz
   • 22 mar

    17 lat tu pracuje np u mnie 10 osób zwolnili nie na stępel -zwolnili !!! nie mędrkuj

    17 11 Odpowiedz
 • 22 mar

  Piszcie z jakiej mijscowosci była konkretnie była, żeby mozna było ostrzec innych i sprawdzic z kim miala kontakt, bo jak przyjechala do Myslenic na zakupy to ludzie w spozywczym zarazeni, w warzywniaku, w piekarni i w stu innych miejscach gdzie byla.

  40 18 Odpowiedz
 • 22 mar

  Z Dobczyc.

  44 7 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 22 mar

  Ja blisko 20 lat temu skręciłem nogę w kostce. Choć nie jestem człowiekiem starszym, to gdy kładę się spać już dziś muszę odpowiednio ułożyć nogę by usnąć.

  Dotychczas nie słyszałem w żadnym programie informacji, w jakim stopniu zachorowania na koronawirusa u młodego człowieka wpłynie w przyszłości na jego komfort zycia, zdolności psychofizycznych i długość życia. Czy ktoś z was umie odpowiedzieć na to pytanie?

  13 20 Odpowiedz
  • Anty Robert 22 mar

   Nie ma obecnie nawet rzetelnych informacji i wiarygodnych o poziomie śmiertelności, o tym jakie to są "choroby współistniejące" oraz dlaczego we włoszech tylko jeden procent ofiar jest poniżej 50 roku życia, a u nas giną 27, 37, 43 letnie osoby... a Ty oczekujesz, że ktoś o nowym wirusie, który jest od kilku miesięcy w populacji będzie mieć informacje, jak będzie rzutować na życie dalsze osób zwanych "ozdrowieńcami" - dobre sobie!!!

   49 172 Odpowiedz
  • 22 mar

   @sh_ma na ten moment obawiam się nikt Ci nie odpowie, z dotychczasowych doniesień bardziej prawdopodobny wydaje się wpływ na organy wewnętrze aniżeli np na zdolności ruchowe. Zależność między genami a wirusem tak jak i wiele innych rzeczy wymagają długich tygodni, miesięcy stricte laboratoryjnych i medycznych studiów zanim potwierdzą się teorie. Musimy poczekać, ale w skrajność że ten wirus zrobić z nami wszystko co mu się spodoba też nie ma co tym bardziej że bardzo duży procent populacji przechodzi go zupełnie bezobjawowo.

   31 78 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 22 mar

  oczywiście to wymaga długich badań, ale sęk w tym, że o tym nic się nie mówi- A jakieś wstępne wnioski już pewnie sa. Przykładowo w jakim stopniu miesiac po wyłączeniu zmniejszona jest wydolność płuc. Czy płuca po wyłączeniu mogą być w jakimś stopniu trwałe uszkodzone. Nie zadawał bym tych pytań, gdybym w piątek będąc na zakupach nie widział młodych osób, które miałem wrażenie, że zbyt lekko podchodzą do niebezpieczeństw związanych z koronawirusem

  7 14 Odpowiedz
 • 22 mar

  Niemieckie media bardzo analitycznie podchodzą do wszystkich zagadnień. Podobnie jak w naszych pojawia się analiza sytuacji w poszczególnych krajach. Przy okazji Polski stwierdzono, zresztą bardzo trafnie, że polski rząd podjął radykalne środki w kierunku ograniczenia życia społecznego już na początku rozprzestrzeniania się wirusa. Wynika to z tego, że rząd ma świadomość słabości polskiej służby zdrowia która jest niedoposażona i brakuje jej podstawowych środków. Zwraca też na udział wydatków na służbę zdrowia w strukturze wydatków budżetowych.

  Tak, to kolejny już głos. Uważajmy na siebie, nasza służba zdrowia nie jest w stanie nam pomóc, nawet mimo najlepszych chęci lekarzy.

  A grubasom z rządowych gabinetów, przechwalających się kolejnymi programami i obiecującymi wszystkim miliardy możemy tylko podziękować.

  Gorzka prawda...

  39 51 Odpowiedz
  • 22 mar

   Chłopie zrozum że, przy walce z takimi zarazami, to jak się nie ograniczy"życia społecznego",to tego najlepszo służba zdrowia na świecie nie wytrzyma.Mosz przykłady teraz na zachodzie. Albańce wprowadzili bardzo szybko takie zakazy i u nich to badziewie chyba jeszcze się nie pojawiło , bo wiedzą co nimają szans,.Każdy walczy takimi środkami na jakie go stać.To jest zupełnie nowe doświadczenie na swiecie na taką skale.Po co to ujadanie,Dej że se już spokój.

   39 12 Odpowiedz
   • 23 mar

    Jakie ujadanie? Mój post to czysty wniosek profilaktyczny dla nas wszystkich: zróbmy wszystko by samemu uniknąć zarażenia, a to dlatego że służba zdrowia nie ma wydolności do tego by nam pomóc. Kropka.

    4 7 Odpowiedz
  • 22 mar

   Daj sobie spokój, zaczynasz od Niemieckie media... już w tym momencie lepiej dalej nie czytać.
   Weź sobie poczytaj trochę historii będziesz lepiej rozumiał dlaczego rząd wprowadził takie a nie inne formy walki z epidemią.
   Rząd odrobił lekcję, i wprowadził słuszny plan działania. Kraje typu Włochy i Hiszpania mają o wiele lepszą służbę zdrowia i co ? Jaka mają tam sytuację?
   Jakby rządziło PO-PSL to do dziś byśmy czekali i patrzyli co robią Niemcy, Francja... Nie moglibyśmy nawet granic zamknąć, nie pozwolono by nam.
   Inne kraje u których jest dosłownie masakra, będą próbować się wybielić.

   30 39 Odpowiedz
   • 23 mar

    Pisałem Tobie czy komuś innemu - te kraje są w innej fazie, poczekaj jeszcze miesiąc...
    Braków w służbie zdrowia nie nadrobimy nagle, napisałem komu powinniśmy podziękować. A PiS psioczył na Owsiaka, sam robiąc w temacie chyba nie za wiele, a jeśli jest inaczej to proszę o dane jak dobra zmiana poprawiła to i tamto.

    Ważne co robi się teraz z tym co najbardziej potrzebne pod kątem epidemii - jakie pieniądze na to idą, jak postępuje zaopatrzenie, czy do szpitali trafia już to co tam być musi. Z tego będzie rozliczony TYLKO i wyłącznie rządzący PiS. Nie mam oglądu sytuacji w szpitalach na tą chwilę, jest może jeszcze jakieś 2 tygodnie, jeśli liczba wykrytych zakażonych będzie liczona w tysiącach (zapewne już jest, bo ci wykryci to tylko jakiś ułamek) to musi być sprzęt wystarczający na leczenie.

    11 2 Odpowiedz
 • 22 mar

  Fajna ta nasza władza w piątek było wiadomo że jest przypadek korony z Dobczyc a dzisiaj powiadamiają. Komuna wiecznie żywa.

  32 14 Odpowiedz
  • Raphaell 24 mar

   Tyś jest z Dobczyc....podaj mi linka do tego info....chyba że Ktoś powiedział komuś a ten znów Tobie...żałosne

   2 2 Odpowiedz
 • 22 mar

  To jakieś nieporozumienie - no halo

  https://oko.press/dziurawy-system-testow-sprzyjal-epidemii/

  https://oko.press/wiecej-testow-na-koronawirusa-ale-wciaz-malo/

  Dlaczego testy tylko dla ludzi zdradzających objawy? Jak mamy w tej sytuacji walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa? Jak wykrywać nosicieli nie wykazujących żadnych objawów (którzy wg nowszych danych stanowią nawet do 80% ogółu zarażonych). Czy przy takiej strategii sołeczna kwarantanna da jakieś wymierne rezultaty?

  To igranie z ogniem i sorrki ale skrajba nieodowiedzialność i głuota....

  26 8 Odpowiedz
  • jeden język a dwoje uszu 25 mar

   A czy możliwe jest obecne produkowanie co najmniej miliarda testów na świecie tygodniowo?

   1 Odpowiedz
 • 22 mar

  No halo, a jak można przebadać 38mln Polaków? Zakładamy że mamy tyle testów? Jak to zrobić? Mamy ustawiać w kolejce zarażonych ze zdrowymi ? Ludzie gdzieś mieliby przyjechac ? Czy może testy były by zrzucane z samolotów ? Żaden kraj nawet 10x bogatszy niż Polska, nie jest wstanie tego zorganizować.
  Po to robią testy tylko tym z objawami żeby nie mieszać zdrowych z chorymi. W jaki sposób rozróżnić chorego bez objawów od zdrowej osoby ?
  To jest technicznie niewykonalne.
  Dla uzmysłowienia jak wygląda 100tys ludzi, najlepiej zobaczyć koncert zespołu Queen na Wemble, tam było ok 70 tyś ludzi.
  Do puki nie będzie szybkich i prostych testów, nawet przebadanie osób na kwarantannie jest niemożliwe.

  27 33 Odpowiedz
 • 23 mar

  Ujmując to zwięźle - badamy tylko najcięższe przypadki, pozostali roznoszą. Wirus podziękuje. Nie mam więcej pytań.

  26 9 Odpowiedz
 • 23 mar

  A czy zbadano jaką ma halpgrupę jeżeli R1b to nie ma szans na pokonanie zarazy.Gdyby miała taką grupę jak Słowianie R1a to mimo pomocy lekarzy by wirusa pokonała.

  1 6 Odpowiedz
 • 23 mar

  "Jak dowiedzieliśmy się dziś nieoficjalnie, w szpitalu zakaźnym w Myślenicach nie ma już wolnych łóżek"

  http://24tp.pl/n/66724

  2 8 Odpowiedz
  • Raphaell 24 mar

   Jak jest 17 łóżek to co...wolne mają być? Włącz myślenie.Leżą nie tylko ludzie chorzy na wirusa.....maaatkooo

   3 2 Odpowiedz
 • 23 mar

  https://www.youtube.com/watch?v=1lIuYPHSE9Q oglądnijcie.. co sądzicie... autentyczny wirusolog i pulmonolog.. bez problemu można wszystko na znaleśc o nim nawet na tak powszechnej wikipedii..co myśleć o koronie jeśli specjalista tak mówi.. jakie sa wasze opinie po zobaczeniu tego filmiku od początku do konca

  1 1 Odpowiedz
  • 23 mar

   Interesujący materiał tym bardziej potwierdzający to jak mało na tą chwilę wiadomo. Sam naukowiec stawia wiele pytań, z których zwraca uwagę zwłaszcza to czy naprawdę mamy do czynienia z czymś nowym genetycznie i czy to sam koronawirus jest głównym czynnikiem decydującym o chorobie, no i czy wydzielenie COVID-19 jest uzasadnione oraz jakie określone cechy genetyczne miałby posiadać wirus o tej nazwie.

   Z doniesień które ja śledziłem u osób zarażonych koronawirus współwystępował... Najbardziej daje do myślenia sytuacja w Lombardii gdzie działa coś co wydaje się wykraczać poza śmiertelność spowodowaną np grypą.

   Nauka pracuje bardzo intensywnie i z każdym dniem będzie wiadomo coś więcej. Aktuane artykuły podtrzymują COVID-19 jako wyselekcjonowany zespół wirusowy
   https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,koronawirus-uciekl-z-laboratorium--naukowcy-obalaja-ten-mit,artykul,42033475.html

   Odpowiedz
 • 23 mar

  No i kolejny przypadek w okolicy :-(
  Tym razem Świątniki Górne.
  Zostańmy w domu, dbajmy o siebie.

  https://m.facebook.com/gminaswiatniki/photos/a.444364449004121/2839668402807035/?type=3&source=48

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"
Koronawirus 37

Na jaką pomoc mogą liczyć lokalni przedsiębiorcy? Jarosław Szlachetka: "Każdy przypadek będę rozstrzygał indywidualnie"

„Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z podatków, na wydłużenie okresu płatności, czy rozłożenie ewentualnych zaległości na raty. To jako organ podatkowy mogę zadeklarować i takie mam instrumenty, jakie mogą pomagać przedsiębiorcom”.  - w programie „Kurier Myślenicki” mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Burmistrz na t...

Rośnie liczba zarażonych; w powiecie to 12 osób. Kolejne 495 przebywa na kwarantannie
Koronawirus 1

Rośnie liczba zarażonych; w powiecie to 12 osób. Kolejne 495 przebywa na kwarantannie

W Małopolsce koronawirusa potwierdzono u 363 osób (8 zmarło). W powiecie myślenickim zakażonych jest 12 osób, 495 znajduje się na kwarantannie Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób na terenie województwa. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 363 osób, spośród których z...

W Krakowie powstało izolatorium. Przyjmie 200 osób. Kto do niego trafi?
Koronawirus 0

W Krakowie powstało izolatorium. Przyjmie 200 osób. Kto do niego trafi?

Pierwsze małopolskie izolatorium powstało w Hotelu Wyspiański w Krakowie, przy ulicy Westerplatte. Jest przygotowane na przyjęcie 200 osób Wiele osób chorobę COVID-19 – wywołaną zakażeniem koronawirusem SARS-Cov-2 – przechodzi łagodnie. Mogą oni jednak stać się źródłem zakażenia dla innych osób. To głównie z myślą o takich przypadkach wojewodowie...

Obowiązek pomiaru temperatury personelu, selekcja pacjentów – tak teraz działa szpital
Myślenice 11

Obowiązek pomiaru temperatury personelu, selekcja pacjentów – tak teraz działa szpital

Obowiązkowy pomiar temperatury u pracowników szpitala w chwili wejścia na jego teren, selekcja pacjentów przez specjalne namioty – to najnowsze polecenia wojewody małopolskiego Piotra Ćwika Wydane Wojewody Małopolskiego zobowiązuje 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych. Wśród nich znajduje się szpital w Myślenicach. Wojewoda Ma...

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy
Myślenice 45

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala. „Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią Odkąd w Polsce ogłoszono st...