Koronawirus

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

Pierwszy przypadek potwierdzenia koronawirusa u mieszkanki powiatu myślenickiego

„To kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie” - informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W sobotę wieczorem 21 marca Ministerstwo Zdrowia przedstawiło kolejny raport dotyczący epidemii koronawirusa. Łącznie w Małopolsce odnotowano 16 zakażonych. W kraju liczba ta wynosi 536 osób z których 5 zmarło.

Wczoraj pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono u pacjentki z terenu powiatu myślenickiego.  -To kobieta w sile wieku z powiatu myślenickiego. Jest w stanie dobrym. Przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie - poinformowało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Podejrzane objawy:
*wysoka temperatura ciała powyżej 38 stopni Celsjusza
*kaszel
*duszności
*problemy z oddychaniem

Komentarze (31)

 • 22 mar 2020

  Z Dobczyc.

  44 7 Odpowiedz
 • 22 mar 2020

  Chłopie zrozum że, przy walce z takimi zarazami, to jak się nie ograniczy"życia społecznego",to tego najlepszo służba zdrowia na świecie nie wytrzyma.Mosz przykłady teraz na zachodzie. Albańce wprowadzili bardzo szybko takie zakazy i u nich to badziewie chyba jeszcze się nie pojawiło , bo wiedzą co nimają szans,.Każdy walczy takimi środkami na jakie go stać.To jest zupełnie nowe doświadczenie na swiecie na taką skale.Po co to ujadanie,Dej że se już spokój.

  39 12 Odpowiedz
 • 22 mar 2020

  Piszcie z jakiej mijscowosci była konkretnie była, żeby mozna było ostrzec innych i sprawdzic z kim miala kontakt, bo jak przyjechala do Myslenic na zakupy to ludzie w spozywczym zarazeni, w warzywniaku, w piekarni i w stu innych miejscach gdzie byla.

  40 18 Odpowiedz
 • 22 mar 2020

  Fajna ta nasza władza w piątek było wiadomo że jest przypadek korony z Dobczyc a dzisiaj powiadamiają. Komuna wiecznie żywa.

  32 14 Odpowiedz
 • 23 mar 2020

  Ujmując to zwięźle - badamy tylko najcięższe przypadki, pozostali roznoszą. Wirus podziękuje. Nie mam więcej pytań.

  26 9 Odpowiedz