Trialowcy z Myślenic najlepsi w Małopolsce

Mijający sezon 2019 trialowcy myślenickiego klubu Biotop Trial Team Dawid Wacławczyk i Jarosław Byrski mogą zaliczyć do udanych

Startowali w pełnym cyklu Pucharu Świata oraz Mistrzostwach Europy jak również w wybranych zawodach rangi UCI C1. Zdobyli tytuły V-ce Mistrzów Polski, a Dawid również wywalczył 2 miejsce w Pucharach Słowacji, Czech i Ukrainy. Wiele startów pozwoliło nabyć nowych doświadczeń i umiejętności, które powinny zaprocentować w przyszłości.

Ukoronowaniem ich wysiłku były tytuły najlepszych zawodników w trialu rowerowym kat. elita na podsumowaniu Małopolskiego Sezonu Kolarskiego 2019 w Wieliczce. Dawid Wacławczyk został sklasyfikowany na pierwszym, a Jarosław Byrski na drugim miejscu. Klubowo zakończyli sezon na 2 miejscu.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na modyfikację planów startowych, ale o tym napiszemy już wkrótce.