Krzyszkowice

Wypadki w Krzyszkowicach. Dwie osoby odwieziono do szpitala

Wypadki w Krzyszkowicach. Dwie osoby odwieziono do szpitala

W przedostatni dzień kwietnia doszło do dwóch wypadków w Krzyszkowicach. Jeden z nich miał miejsce na Zakopiance, a drugi na drodze powiatowej

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło kilka minut po godzinie 21 Na miejsce wysłano zastęp oraz OSP Krzyszkowice. Na miejscu okazało się, że dwa samochody blokują jeden pas w kierunku Krakowa, co było wynikiem ich zderzenia się. Jak informuje Roman Ajchler, rzecznik KP PSP w Myślenicach, jedna osoba została poszkodowana. Strażacy, do czasu przyjazdu ratowników medycznych, zaopiekowali się osobą, która doznała obrażeń, a następnie zespół ratownictwa medycznego przewiózł ją na SOR w Myślenicach.

Gdy trwała akcja na Zakopiance, dyżurny PSP wysłał zastęp z JRG do kolejnego zdarzenia drogowego w tej miejscowości, tym razem na drodze powiatowej, gdzie samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. - Tutaj również znajdowała się osoba poszkodowana, która o własnych siłach opuściła pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy poszkodowanemu, przeprowadzili sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozbite części pojazdu z jezdni. Ratownicy medyczni przewieźli poszkodowanego do szpitala w Myślenicach - wyjaśnia Ajchler.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej