Siepraw

Nie było wyborów uzupełniających. Wszyscy kandydaci zrezygnowali

Nie było wyborów uzupełniających. Wszyscy kandydaci zrezygnowali

W okręgu wyborczym nr 6 w gminie Siepraw 26 kwietnia miały się odbyć wybory uzupełniające do rady gminy. Miały, jednak do nich nie doszło, bo wszyscy kandydaci na radnych wycofali swoje kandydatury

Po śmierci radnej Jadwigi Rodak (Samorządny Siepraw) 26 kwietnia mieszkańcy mieli wybierać nowego reprezentanta ulic Azaliowej, Dębowej, Długiej, Galicyjskiej, Różanej, Staropolskiej i Wesołej.

Jak czytamy w obwieszczeniu Komisarza Wyborczego w Krakowie III, "wybory nie zostały przeprowadzone, ponieważ wobec złożonych rezygnacji z kandydowania przez wszystkich kandydatów na radnych i unieważnienia zarejestrowanych list kandydatów, Gminna Komisja Wyborcza w Sieprawiu nie zarejestrowała żadnej listy kandydatów na radnych. W związku z powyższym mandat pozostaje nieobsadzony".

Komisarz podał również informację, że zostaną one powtórzone  między 6 a 9 miesiącem, licząc od dnia 26 kwietnia 2020 r.

Jadwiga Rodak zmarła w styczniu; zasiadała w komisji budżetu i finansów oraz skarg, wniosków i petycji rady gminy Siepraw. Mieszkała w Łyczance. W wyborach samorządowych 2018 w okręgu nr 6 zdobyła 119 głosów (53,85%), co dało jej przewagę 17 nad Piotrem Płachtą startującym z PiS.

W kadencji 2018-2023 wójtem gminy został Tadeusz Pitala (KWW Samorządny Siepraw), którego poparło 2686 głosów co stanowiło 71,74% i po raz ósmy wygrał wybory. Jego rywala z KW Prawa i Sprawiedliwości Dawida Lenczowskiego poparło 1058 osób (28,26%).

Tadeusz Pitala wprowadził do rady gminy 13 swoich radnych, a Dawid Lenczowski 2.

Komentarze

Zobacz więcej