Myślenice

Koronawirus w starostwie

Koronawirus w starostwie

W jednym z wydziałów starostwa powiatowego przy ul. Kazimierza Wielkiego w Myślenicach potwierdzono zakażenie koronawirusem

Taką informację w wydanym komunikacie przekazuje starosta Józef Tomal. Jak się okazuje w jednym z wydziałów starostwa powiatowego przy ul. Kazimierza Wielkiego potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19.

„Dokonano dezynfekcji pomieszczeń przy ulicy K. Wielkiego 5 oraz ulicy M. Reja 13 w Myślenicach, a wszyscy pracownicy z tych budynków, którzy mogli mieć kontakt z osobą zarażoną, zostali poddani testom na obecność koronawirusa. U żadnej z przebadanych osób nie potwierdzono zakażenia” – informuje starosta.

Tymczasem jak informuje biuro wojewody w Małopolsce; badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. Łącznie zostało potwierdzone w 1061 przypadkach spośród których 35 skończyło się zgonem. Natomiast liczba ozdrowieńców wynosi 414.

W powiecie myślenickim liczba zakażeń wynosi 132, co plasuje nasz powiat na drugim miejscu w województwie. Więcej zarażonych odnotowano w mieście Kraków (253) i powiecie bocheńskim (139). Na kwarantannie przebywa 415 mieszkańców powiatu myślenickiego.

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 16206 w tym osoby zmarłe 803.

Powiązane tematy

Komentarze (3)

 • 11 maj 2020

  Skąd w tym miasteczku jest tyle zakażen, że jesteśmy na 3 miejscu w województwie juz. Za niedługo będziemy liderem. Pewnie powracały chłopy z zagranicy na wsie i łazili całymi familiami po wsiach i miescie i roznosili kitajską zaraze, bo cieżko 2 tygodnie było usiedzieć w chałupie. W krakwowie nie ma tekaiego dobowego przyrostu jak w myslenice city. Ludzie uciekajta stąd

  27 11 Odpowiedz
  • 11 maj 2020

   Bo Myślenice mają opiekę z nieba 😅. Wszak zawierzenie było, tylko widocznie faks nie dotarł.

   15 11 Odpowiedz
 • 12 maj 2020

  Redakcjo, aktualnie zakazonych jest okolo 9 tys a ponad 6 tys wyzdrowialo.

  3 5 Odpowiedz

Zobacz więcej