Siepraw

Uprawiał konopie w domu. Policjanci zabezpieczyli 114 krzewów

Uprawiał konopie w domu. Policjanci zabezpieczyli 114 krzewów

Policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która funkcjonowała w jednym z domów w gminie Siepraw. Funkcjonariusze zabezpieczyli 114 krzewów konopi oraz  25 gramów kokainy

Kryminalni z Myślenic i Krakowa zajmujący się m.in. zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili podejrzanego, który mógł mieć związek z wprowadzaniem w obieg dużej ilości środków odurzających.

Jak informuje policja; okazało się, że 27–letni mieszkaniec Krakowa wynajmuje dom w powiecie myślenickim. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania podejrzanego. Tam, w jednym z pomieszczeń  prowadzący przeszukanie znaleźli plantację konopi indyjskich wyposażoną w sprzęt potrzebny do uprawy tych roślin.

- Były to m.in. wentylatory, specjalne lampy oraz nawozy. W sumie uprawa składała się ze 114 krzewów konopi. Funkcjonariusze znaleźli też 25 gramów kokainy. Rośliny zostały poddane badaniu testerem, który wykazał pozytywny wynik w kierunku zawartości niedozwolonej substancji THC - mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty uprawy narkotyków. Na wniosek miejscowej prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach, krakowianin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej