Lubień

OSP Krzeczów włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

OSP Krzeczów włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W siedzibie OSP Krzeczów odbyła się uroczystość wręczenia decyzji o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

Decyzja komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej obowiązuje od 1 maja 2020 roku. Jednostka zlokalizowana jest przy budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 o dużym natężeniu ruchu.

Odpowiednie wyposażenie sprzętowe i przeszkolona kadra pozwolą w krótkim czasie podjąć działania ratownicze na swoim terenie w celu ratowania życia i mienia mieszkańców oraz osób przemieszczających się przez teren gminy. Włączenie do KSRG jest również zobowiązaniem do stałego podnoszenia kwalifikacji i pozyskiwania sprzętu niezbędnego przy prowadzeniu różnego rodzaju działań ratowniczych.

W chwili obecnej na terenie powiatu myślenickiego działa 28 jednostek OSP włączonych do KSRG oraz 42 działające poza systemem.

W uroczystości w okresie trwającej epidemii wzięli udział komendant powiatowy PSP st. bryg. Sławomir Kaganek, wójt Gminy Lubień Kazimierz Szczepaniec, przewodniczący rady gminy Jan Śmiałek, komendant gminny ZOSP RP dh Tadeusz Wacha, prezes OSP dh Czesław Pęczek, naczelnik OSP dh Tomasz Marszałek.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej