Myślenice

Wybierasz się do parku? Zobacz na co pozwala, a czego zakazuje nowy regulamin

Wybierasz się do parku? Zobacz na co pozwala, a czego zakazuje nowy regulamin

Podczas 24. sesji radni ustalili nowy regulamin korzystania z parków miejskich w Myślenicach. O czym warto pamiętać spacerując po Zarabiu lub tzw. „plantach” w centrum?

Zgodnie z podjętą uchwałą za parki miejskie na terenie Myślenic uznaje się teren tzw. plant przy Sokole, często nazywanym też Parkiem Jordana w centrum miasta oraz teren na Zarabiu wzdłuż rzeki Raby.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy, że nowy regulamin ma za zadanie m.in. "ułatwić policji i straży miejskiej egzekwowanie jego postanowień", a co za tym idzie wystawienie mandatu. O czym warto pamiętać, wchodząc na teren myślenickich parków?

Na terenie parków zabronione jest: niszczenie i uszkadzanie roślinności w tym drzew, krzewów, trawników czy rozkopywanie gruntu, śmiecenie, niszczenie i dewastowanie budynków, budowli, ławek, koszy i innych instalacji, a także zakaz handlu i świadczenia innych usług bez zezwolenia administratora.

Wyprowadzając w parku na spacer psa mamy obowiązek prowadzenia go na smyczy, a opiekun musi sprzątać odchody po zwierzęciu.

Ponadto zabronione jest palenie ognisk, organizowanie imprez bez zgody administratora, głośne słuchanie muzyki, zakłócanie spokoju, odpoczynku i bezpieczeństwa innych, spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających.

Co więcej, zakazane jest przebywanie w parku podczas silnych wiatrów i burz, które mogą powodować niebezpieczeństwo dla życia oraz mienia. Na teren parku nie wjedziemy też samochodami i motocyklami.

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały "park jest obiektem użyteczności publicznej, przestrzenią stanowiącą dobro wspólne wszystkich mieszkańców gminy Myślenice. Ma pełnić funkcję rekreacyjną, sportową, zdrowotną i estetyczną, służącą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Ma być bezpiecznym miejscem do spacerów i spotkań, organizowania zabaw i imprez".

Komentarze (15)

 • 2 lip 2020

  Dodałbym zakaz palenia i rzucania petów, chusteczek papierowych opakowań po ciastkach, batonach i czekoladek butelek plastikowych i szklanych, itp "bele gdzie"!

  41 1 Odpowiedz
 • 2 lip 2020

  Paragraf 368
  W parku nie można używać sformułowania "mieszkańcy Myślenic" lub "mysleniczanie" ???

  22 2 Odpowiedz
 • 2 lip 2020

  A na kogo many nałożyć mandat za brak koszy na śmieci?

  17 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2020

  Za wyjatkiem obrazufff za zezwoleniem burmiszcza i niektórych pomnikufff
  Obraz z herbem płatny pińcset Z

  17 3 Odpowiedz
 • mirek@ 2 lip 2020

  Żadnych obrazów od mieszkańców Myślenic to zakazane!

  16 4 Odpowiedz

Zobacz więcej