Okolice

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

Trzy poranki i trzy stłuczki. „To zmora na naszych drogach”

„W godzinach rannych często dochodzi na drogach powiatu do zderzeń pojazdów i tutaj podkreślę bez względu na panujące warunki atmosferyczne” – mówi bryg. Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice

Trzy kolejne poranki pomiędzy godziną 6.06, a 7.40 od niedzieli 20 września do wtorku 22 września to działania strażaków PSP i OSP podczas wypadków i kolizji.

Pierwsze zdarzenie do którego dysponował zastępy Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach to zgłoszenie o zjechaniu do przydrożnego rowu drogi krajowej nr 7 autobusu w Głogoczowie. W pojeździe podróżowało 7 pasażerów i kierowca. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba - pasażerka, która znajdowała się w ZRM i po zaopatrzeniu została przewieziona do SOR w Myślenicach.

W poniedziałek na drodze wojewódzkiej 967 w Myślenicach (zjazd z Góry Borzęckiej) doszło do zderzenia pojazdów w wyniku najechania na tył samochodu poprzedzającego. Również w tym zdarzeniu została poszkodowana jedna osoba, której do czasu przybycia ratowników w ZRM strażacy udzielili Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy opatrując rany cięte głowy.

Wtorek 22 września rozpoczęło zderzenie dwóch pojazdów i przewrócenie się jednego z nich na bok z całkowita blokadą przejazdu na drodze powiatowej w Osieczanach. Kolejna osoba poszkodowana, której w pierwszych minutach po dojeździe udzielili pomocy strażacy, a następnie ratownicy medyczni z ZRM, którzy podjęli decyzję o transporcie do szpitala.

Pozostałe działania strażaków to sorpcja płynów eksploatacyjnych, usuwanie rozbitych elementów oraz pojazdów w celu udrożnienia przejazdu.

- Wszystkie te zdarzenia miały miejsce podczas dobrych warunków pogodowych, dotyczyły różnych kategorii dróg krajowej, wojewódzkiej, powiatowej. Podczas prowadzenia pojazdów pamiętajmy o odpowiedniej koncentracji za kierownicą – podkreśla bryg. Roman Ajchler.

Komentarze

 • 23 wrz

  Ludzie kuźwa jesień jest i ślisko bywa... 20 km /h mniej i nawet w razie awaryjnej syt będzie łatwiej się wyratowac.

  15 1 Odpowiedz
  • 24 wrz

   Ciekawe gdzie masz to ślisko.... Chyba że stado ślimaków akurat tamtędy przechodziło xd

   3 6 Odpowiedz
  • 25 wrz

   Może w ogóle przerzućmy się na piechotę?!. Po co jechać autem 20km/h? Jeżeli nie "łapiesz" umiejętności kierowania samochodem to i 10km/h ci nie pomoże. Nie zrzucajmy wszystkich problemów drogowych do prędkości bo tak najłatwiej. Problemem jest brak kultury drogowej i brak umiejętności płynnej jazdy. Akurat tego dnia na drodze było suchutko!

   1 3 Odpowiedz
   • 25 wrz

    Przecież Marek2131 napisał żeby zmniejszyć szybkość o 20 km/h a nie do 20km/h. Staraj się zrozumieć co czytasz a potem próbuj pisać komentarze.

    7 1 Odpowiedz
    • 25 wrz

     W osieczanach jest ograniczenie do 40km/h, odejmując 20km/h ile ci zostaje? pouczaj swego w majtach a nie ludzi publicznie!

     1 5 Odpowiedz
     • 25 wrz

      No popatrz w terenie zabudowanym jest 40 km/h???? Kto by pomyślał.... Przeczytaj jeszcze raz uważnie post Marek2131 i sprawdź czy On gdzieś pisał o tym żeby zwolnić z 40 do 20 na godzinę. A może ten ktoś jechał 80 km/h ????
      A propos mojego w majtach jest już wyuczony, dlatego pouczam niedouczonych ludzi publicznie.

      6 1 Odpowiedz
      • 26 wrz

       To ty se przeczytaj ze zrozumieniem, bo masz problem a jedyną formą argumentacji jest odwoływanie się do czytania ze zrozumieniem. Od pouczania są rodzice, szef, nadrzędny w grupie, ty jesteś mądry.. przed kompem. Brniesz i tyle, twój wpis to generalnie tylko afekt do mnie, przestań śmiecić forum, to teraz ja zejdę do twego mądrego bytu i przestań pouczać, bo wiesz tyle co se napiszesz, bez odbioru.

       2 Odpowiedz
 • 24 wrz

  Nie no kurła, jak ktoś nie ogarnia jazdy w takich warunkach to do busa !!! Bo jak będzie naprawdę ślisko to karambol murowany

  4 4 Odpowiedz
 • 25 wrz

  Wina warunków pogodowych ? To chyba żart. To wina kiepskich kierowców. Na zakopiance też codziennie po 3 wypadki. Aż strach pomyśleć co będzie zimą.

  2 3 Odpowiedz
 • 25 wrz

  A Policja zamiast pilnować porządku na drogach sprawdza czy ludzie siedzą w domach na kwarantannie .......

  4 Odpowiedz
  • 25 wrz

   ale wiesz, że w policji są różne jednostki?
   I np. bezpieczeństwem na drogach zajmuje sie Wydział Ruchu Drogowego?

   5 Odpowiedz
 • 30 wrz

  A swoją drogą ładny spód, ciekawe czy che sprzedac jako bezwypadek..

  Odpowiedz

Zobacz więcej