Myślenice

Dilerzy w rękach policji. Do Myślenic narkotyki przywozili ze Śląska

Dilerzy w rękach policji. Do Myślenic narkotyki przywozili ze Śląska

Zatrzymany 43-latek razem z 19-latkiem od lipca 2018 wprowadzili w obieg ponad 3 kilogramy marihuany o łącznej wartości przekraczającej 35 tys. zł.

W wyniku działań myślenickich kryminalnych Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn z województwa śląskiego, którzy rozprowadzali „znaczne ilości narkotyków” m.in. na terenie powiatu myślenickiego.

- Stała walka myślenickich kryminalnych z narkotykami przynosi efekty. W ciągu ostatnich miesięcy policjanci zatrzymywali pomniejszych dilerów. W toku prowadzonych czynności okazało się, że w wielu przypadkach narkotykowe powiązania sięgają poza granice Małopolski. Jak ustalili policjanci, znaczne ilości narkotyków przyjeżdżały ze Śląska. Trop prowadził do jednej z miejscowości w powiecie cieszyńskim oraz do Jastrzębia-Zdroju – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Efektem pracy kryminalnych było zatrzymanie dwóch mężczyzn; 43-latka z powiatu cieszyńskiego i 19-latka z Jastrzębia-Zdroju. Ten drugi na widok policjantów próbował ratować się ucieczką– najpierw pieszo, a później samochodem, jednak po kilku minutach na jego nadgarstkach zamknęły się kajdanki. Podczas jego mieszkania policjanci zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany.

Obaj mężczyźni trafili do Myślenic. Według ustaleń policji, podejrzani od lipca 2018 roku wprowadzili w obieg ponad 3 kilogramy marihuany na łączną wartość przekraczającą 35 tys. zł.

Usłyszeli zarzuty w myślenickiej prokuraturze. Starszy z zatrzymanych miał sprowadzać i rozprowadzać narkotyki z Czech, natomiast młodszy sprzedawał towar zakupiony w kraju. W obydwu przypadkach sąd zastosował trzymiesięczny areszt w którym poczekają na wyrok. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Zobacz więcej