Polanka

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

Droga w Polance prowokuje do szybkiej jazdy? Radny zabiega o ograniczenie prędkości i przejście dla pieszych

O pojawieniu się piratów drogowych na drodze w Polance w swojej interpelacji pisze radny miejski Jerzy Cachel (KW MO). Gmina planuje w tym miejscu instalację tablic informujących kierowców o prędkości i nawołujących do tego, aby zwolnić

W swojej interpelacji do burmistrza Myślenic radny Jerzy Cachel proponuje, aby obniżyć dopuszczalną prędkość na drodze w Polance do 40 km/h. Zwraca także uwagę na potrzebę wykonania przejścia dla pieszych przy kościele.

"Swoją prośbę motywuję licznymi zgłoszeniami mieszkańców, informujących o pojawianiu się na tej drodze piratów drogowych. Biorąc pod uwagę zwartą zabudowę miejscowości oraz charakter drogi, prowadzącej m.in. do kościoła, konieczne jest podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Polanki" - pisze Jerzy Cachel. 

Będzie tablica, ale bez przejścia dla pieszych

W odpowiedzi przygotowanej przez burmistrza Myślenic czytamy, że remont tej drogi wraz z uzupełnieniem oznakowania został zgłoszony do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Ponadto nadmienia, że w ramach "opracowanego i zatwierdzonego projektu organizacji ruchu przewidziano budowę wyniesionego przejścia dla pieszych w rejonie połączenia prawo i lewostronnego chodnika, z zastosowaniem oznakowania aktywnego, dedykowanym oświetleniem oraz ograniczeniem prędkości do 30 km/h".

Natomiast przejście dla pieszych przy kaplicy nie może powstać, ponieważ chodnik znajduje się tylko po jednej stronie jezdni, a taka przeprawa nie może prowadzić na pobocze. "Ze względu na brak obustronnego chodnika przy kaplicy, nie ma możliwości wykonania przejścia dla pieszych w tej lokalizacji. W ramach projektu przewidziano wykonanie aktywnych tablic z pomiarem prędkości pojazdów ostrzegających o konieczności ograniczenia prędkości w rejonie kaplicy. Wyżej wymieniona organizacja ruchu zostanie wykonana po przyznaniu dofinansowania" - czytamy w odpowiedzi burmistrza Jarosława Szlachetki (PiS).

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • 7 paź 2020

  Ja chciałam uściślić, że zdjęcia które redakcja pokazuje przy artykule to nie zdjęcia Polanki tylko ulicy Henryka Sienkiewicza w Myślenicach.... To tak jak utarło sie, że cmentarz jest na Polance a to nieprawda, gdyż cmentarz jest na ulicy Henryka Sienkiewicza w Myślenicach. To tak żeby to sprostować, natomiast przejście dla pieszych przydałoby się przy połączeniu chodników na ulicy Henryka Sienkiewicza (przy Polance) gdzie kierowcy notorycznie łamią przepisy odnośnie prędkości w terenie zabudowanym i tam przydałby się aparat do pomiaru prędkości, więc Panie Radny bardzo prosimy o zainterweniowanie w tej także sprawie nim tam dojdzie do tragedii...

  17 6 Odpowiedz
 • 7 paź 2020

  Panie Jurku chyba pora zmienić już astrę na wersję OPC jak Pan odstaje od części użytkowników i przeszkadza Panu że ktoś wyprzedza lub zrezygnować z samochodu i wziąć laskę w dłoń jak wiek nie puszcza.

  16 11 Odpowiedz
 • 8 paź 2020

  A mi się wydaje że myślenicka policja skupia się tylko na wylapywaniu "wczorajszych" kierowców absolutnie nie pochwalam jazdy po alkoholu ale powinni się zająć też czym innym, zawalone samochodami chodniki skrzyżowania zakręty wyprzedzanie na podwójnej ciągłej przekraczanie prędkości przy szkołach, to wszystko jest codzienność Myślenickich ulic A kiedy ktoś widział ostatnio na terenie Myślenic patrol pieszy dający mandaty za parkowanie albo kontrolujący prędkość np na osiedlu, obok domu ludowego, czy obok ogólniaka ?.

  9 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 7 paź 2020

  Tylko że to jest wjazd na parking, tam jest zakaz wyjazdu właśnie ze względów bezpieczeństwa.

  9 Odpowiedz
 • 8 paź 2020

  Najlepiej wprowadzić zakaz ruchu w obu kierunkach , będzie najbezpieczniej .

  10 4 Odpowiedz

Zobacz więcej