Lubień

Co zrobić z nadwyżką śmieci i odpadów? Od 4 listopada mieszkańcy gminy Lubień będą mogli oddać je do PSZOK

Co zrobić z nadwyżką śmieci i odpadów? Od 4 listopada mieszkańcy gminy Lubień będą mogli oddać je do PSZOK
Fot. Gmina Lubień

Kosztował ponad milion złotych i zostanie otwarty w środę 4 listopada. Gmina Lubień otwiera Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który będzie przyjmował nadwyżki śmieci i odpadów

W środę 4 listopada w Lubniu przy drodze wojewódzkiej 968 blisko granicy z Kasinką Małą zostanie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, do którego mieszkańcy gminy w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będą mogli bezpłatnie oddawać odpady.

PSZOK przyjmie tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe, papier, szkło, bioodpady, odpady problematyczne (w tym m.in. baterie, akumulatory, chemikalia itp.), odpady wielkogabarytowe, opony (8 szt./rocznie), odpady pochodzące z drobnych robót remontowo-budowlanych (500 kg/rocznie), odzież i tekstylia.

Na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) gminy wydała ponad milion złotych, z czego połowa pochodziła ze źródeł zewnętrznych. Punkt przyjmuje odpady komunalne oraz inne odpady z gospodarstw domowych z przeznaczeniem do unieszkodliwiania lub odzysku. Od 4 listopada będzie czynny w środy w godz. 14-18 i w soboty w godz. 8-12.

Jeszcze w czerwcu gmina alarmowała o śmieciach podrzucanych na przystankach autobusowych. Wójt postanowił zainstalować tzw. fotopułapkę, czyli kamerę która miała za zadanie nagranie sprawców.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu
Lubień 0

Lubień. Mężczyzna zginął w pożarze domu

"Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy, pożar był już bardzo mocno rozwinięty, a w trakcie trakcie działań strażacy otrzymali informacje, że wewnątrz budynk...