Myślenice

Święto Niepodległości 2020 w reżimie sanitarnym. Msza, kwiaty na Rynku i widowisko online

Święto Niepodległości 2020 w reżimie sanitarnym. Msza, kwiaty na Rynku i widowisko online
Fot. Piotr Jagniewski

Sto druga rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegła w reżimie sanitarnym. Po mszy w kościele pw. NNMP delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości, a MOKiS zaprasza na patriotyczne widowisko w internecie

 

Nie było tłumów, symbolicznego przekazania kluczy do miasta na ręce marszałka Józefa Piłsudskiego, kordonu pocztów sztandarowych, uroczystego pochodu, ani przemówień. Sto druga rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegła w reżimie sanitarnym.

Po mszy w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele p.w. NNMP w Myślenicach; samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

- Celebracja dzisiejszego święta ograniczyła się do minimum z racji zasad reżimu sanitarnego. Dziękuję wszystkim zebranym za to, że w tym trudnym czasie udowodnili, że łączy nas Polska, łączy nas Niepodległa - do zebranych n Rynku mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

W minionych latach po uroczystościach na płycie Rynku, mieszkańcy kierowali swoje kroki w kierunku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie wspólnie świętowano kolejne rocznice odzyskania niepodległości. 

W tym roku MOKiS przygotował widowisko "Wolność pisana talentem", w którym udział wzięli artyści profesjonalni i amatorzy związani z Myślenicami.

Tegoroczne widowisko odbywa się w wersji online i można je oglądać od godz. 17 na facebooku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Komentarze

 • 11 lis

  A gdzie kaski skoro to plac budowy ?????

  21 9 Odpowiedz
 • 11 lis

  nikomu nic się nie stało? poruszanie się po rynku jest niebezpieczne.

  22 8 Odpowiedz
  • 11 lis

   Raczej nie, wszak kultura fizyczna tam była🤣
   Ech, złośliwi ci mieszkańcy, zasług slużbistów nie widzą.

   18 6 Odpowiedz
 • Zofia 11 lis

  a w tle tojtoje i koparki i wszystko rozgrzebane malo bylo uroczyscie

  13 5 Odpowiedz
 • 11 lis

  Czy to prawda, że władze Myślenic planują postawienie masztu z biało-czerwoną flagą? Już ponad 1000 gmin zwróciło się do rządu o sfinansowanie. Koszt 5 000 zł. Tylko drobiazg: nasz rząd finansuje to z funduszu do walki z COVID !!! Wydano już około 6 mln.zł. Ile osób można by przetestować, ilu pomoc w -zmaganiach z chorobą? Chory kraj ( mam na myśli nieudolny rząd, partię rządzącą naszymi pieniędzmi oraz wszystkich ślepych miłośników pis )

  28 11 Odpowiedz
 • 11 lis

  kkkk napisał/napisała:

  "Czy to prawda, że władze Myślenic planują postawienie masztu z biało-czerwoną flagą? Już ponad 1000 gmin zwróciło się do rządu o sfinansowanie. Koszt 5 000 zł. Tylko drobiazg: nasz rząd finansuje to z funduszu do walki z COVID !!! Wydano już około 6 mln.zł. Ile osób można by przetestować, ilu pomoc w - zmaganiach z chorobą? Chory kraj (mam na myśli nieudolny rząd, partię rządzącą naszymi pieniędzmi oraz wszystkich ślepych miłośników pis )"

  Rząd lekką ręką szasta pieniędzmi, które pożycza. Dlatego dług narodowy rośnie w zawrotnym tempie! Ktoś, kto zna się na ekonomii wie jak jest to niebezpieczne dla suwerenności kraju.

  Ciekawe w czyją kieszeń pójdą pieniądze przy okazji "inwestycji" stawiania tych masztów?

  W innym wątku tu na forum zostało to przedstawione tak:

  "Strategie PiS dokładnie pokazał nam były minister Szumowski.
  🤑 maseczki od instruktora narciarstwa
  🤑 przyłbice od jego żony
  🤑 respiratory od handlarza bronią
  🤑 Chiński niecertyfikowany sprzęt, który dostarczył Antonov.

  Tak działa państwo PiS.
  KOLESIE NA SWOIM."

  "Mateusz Morawiecki: Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy. "
  Źródło:
  "POLSKA JEST KOLONIĄ - Mateusz Morawiecki." YouTube

  19 11 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 12 lis

  ciekawe widowisko i milo bylo zobaczyc znajome twarze ktore do tej pory kojarzylem tylko z kabaretem

  10 4 Odpowiedz
 • 12 lis

  Widzę dwie gęby z za masek, stojące po przeciwnych stronach. To maska czarna a na koszuli czerwony krawat, na przeogromnym chłopie, który rośnie w oczach, jak kiedyś pleban;
  i w biała maska, gościa starej daty, który gromadzi kasę na szpital i którego teraz zwolennicy tego w czarnym, krytykują, że za mało wydarł tych pieniędzy od nas na lecznictwo.
  Od razu widać że do układu bliźniaków Kaczyńskich z których jeden mianował drugiego, daleko im brakuje. Nawet współistnienie znane z poprzedniego rozdania nie jest niemożliwe.
  Choć wizualnie można by przypisać temu w czarnej masce, większy staż polityczny, aniżeli temu w masce białej. Ale to już kwestia nie stażu politycznego, ale apetytu.

  6 8 Odpowiedz
  • 13 lis

   Nie wiem czy to dowód na to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, czy też na to że Myślenice nie są już tak biedne jak kiedyś.

   4 2 Odpowiedz
  • 13 lis

   A ja widzę s na twarzy kobiety. Wow nazisci znów w myslenicach.??

   4 7 Odpowiedz
 • 14 lis

  Show must go on!!! 🤣

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej