Myślenice

Święto Niepodległości 2020 w reżimie sanitarnym. Msza, kwiaty na Rynku i widowisko online

Święto Niepodległości 2020 w reżimie sanitarnym. Msza, kwiaty na Rynku i widowisko online
Fot. Piotr Jagniewski

Sto druga rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegła w reżimie sanitarnym. Po mszy w kościele pw. NNMP delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości, a MOKiS zaprasza na patriotyczne widowisko w internecie

 

Nie było tłumów, symbolicznego przekazania kluczy do miasta na ręce marszałka Józefa Piłsudskiego, kordonu pocztów sztandarowych, uroczystego pochodu, ani przemówień. Sto druga rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegła w reżimie sanitarnym.

Po mszy w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele p.w. NNMP w Myślenicach; samorządowcy, parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

- Celebracja dzisiejszego święta ograniczyła się do minimum z racji zasad reżimu sanitarnego. Dziękuję wszystkim zebranym za to, że w tym trudnym czasie udowodnili, że łączy nas Polska, łączy nas Niepodległa - do zebranych n Rynku mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

W minionych latach po uroczystościach na płycie Rynku, mieszkańcy kierowali swoje kroki w kierunku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie wspólnie świętowano kolejne rocznice odzyskania niepodległości. 

W tym roku MOKiS przygotował widowisko "Wolność pisana talentem", w którym udział wzięli artyści profesjonalni i amatorzy związani z Myślenicami.

Tegoroczne widowisko odbywa się w wersji online i można je oglądać od godz. 17 na facebooku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Komentarze (11)

 • 11 lis 2020

  Czy to prawda, że władze Myślenic planują postawienie masztu z biało-czerwoną flagą? Już ponad 1000 gmin zwróciło się do rządu o sfinansowanie. Koszt 5 000 zł. Tylko drobiazg: nasz rząd finansuje to z funduszu do walki z COVID !!! Wydano już około 6 mln.zł. Ile osób można by przetestować, ilu pomoc w -zmaganiach z chorobą? Chory kraj ( mam na myśli nieudolny rząd, partię rządzącą naszymi pieniędzmi oraz wszystkich ślepych miłośników pis )

  28 11 Odpowiedz
 • 11 lis 2020

  nikomu nic się nie stało? poruszanie się po rynku jest niebezpieczne.

  22 8 Odpowiedz
 • 11 lis 2020

  A gdzie kaski skoro to plac budowy ?????

  21 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2020

  Raczej nie, wszak kultura fizyczna tam była🤣
  Ech, złośliwi ci mieszkańcy, zasług slużbistów nie widzą.

  18 6 Odpowiedz
 • 11 lis 2020

  kkkk napisał/napisała:

  "Czy to prawda, że władze Myślenic planują postawienie masztu z biało-czerwoną flagą? Już ponad 1000 gmin zwróciło się do rządu o sfinansowanie. Koszt 5 000 zł. Tylko drobiazg: nasz rząd finansuje to z funduszu do walki z COVID !!! Wydano już około 6 mln.zł. Ile osób można by przetestować, ilu pomoc w - zmaganiach z chorobą? Chory kraj (mam na myśli nieudolny rząd, partię rządzącą naszymi pieniędzmi oraz wszystkich ślepych miłośników pis )"

  Rząd lekką ręką szasta pieniędzmi, które pożycza. Dlatego dług narodowy rośnie w zawrotnym tempie! Ktoś, kto zna się na ekonomii wie jak jest to niebezpieczne dla suwerenności kraju.

  Ciekawe w czyją kieszeń pójdą pieniądze przy okazji "inwestycji" stawiania tych masztów?

  W innym wątku tu na forum zostało to przedstawione tak:

  "Strategie PiS dokładnie pokazał nam były minister Szumowski.
  🤑 maseczki od instruktora narciarstwa
  🤑 przyłbice od jego żony
  🤑 respiratory od handlarza bronią
  🤑 Chiński niecertyfikowany sprzęt, który dostarczył Antonov.

  Tak działa państwo PiS.
  KOLESIE NA SWOIM."

  "Mateusz Morawiecki: Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy. "
  Źródło:
  "POLSKA JEST KOLONIĄ - Mateusz Morawiecki." YouTube

  19 11 Odpowiedz

Zobacz więcej