Kultura

Domowa kultura powraca. MOKiS przenosi się do sieci. Co przygotowali?

Domowa kultura powraca. MOKiS przenosi się do sieci. Co przygotowali?

Od poniedziałku 16 listopada rusza druga edycja Myślenickiego Ośrodka Domowej Kultury, czyli cyfrowej odsłony MOKiS

W związku z zamknięciem instytucji kultury – w tym także myślenickiej placówki, jej pracownicy zdecydowali, że podobnie jak wiosną - przeniosą część swoich działań do sieci, tak by wciąż realizować działania kulturalne, artystyczne i edukacyjne.

 

Myślenicki Ośrodek Domowej Kultury

Realizacja działań pod tym szyldem, to autorska propozycja MOKiS, która powstała wiosną tego roku podczas pierwszego lockdownu. Od marca do czerwca realizowano szereg wydarzeń warsztatowych, twórczych i edukacyjnych, które angażowały internautów w każdym wieku.

Piotr Szewczyk, dyrektor MOKiS: Bogatsi o doświadczenia z pierwszych tygodni pandemii oraz z nowymi pomysłami wracamy ponownie do wersji online. Chcemy w ten sposób pokazać, jak ważni są dla nas uczestnicy naszych zajęć i zaoferować im domową wersję kultury.

Co w programie?

Internauci mogą liczyć na blisko 15 różnych aktywności. Każdego dnia od poniedziałku do soboty publikowane będą nagrania z warsztatami, karty pracy, poradniki i podcasty. Na co zwraca uwagę Natalia Nowacka, zastępca dyrektora MOKiS, to w zdecydowanej większości projekty autorskie i adresowane do wszystkich grup wiekowych.

Natalia Nowacka, zastępca dyrektora: Nie jest tak, że kopiujemy istniejące już treści, lecz nasi pracownicy przygotowują je samodzielnie, wg. własnej wiedzy, talentów i pomysłów. Proszę mi uwierzyć, że warto uczestniczyć w naszych propozycjach, bo mają one charakter wielowymiarowy.

Organizatorzy zachęcają do udziału w zajęciach literackich, teatralnych, rękodzielniczych, edukacyjnych, muzycznych, spotkaniach autorskich i rozmowach.

Gdzie szukać domowej kultury

Jak zapewniają przedstawiciele MOKiS, dostęp do przygotowanych propozycji, to nic trudnego. Materiały publikowane będą w mediach społecznościowych MOKiS – zwłaszcza na facebooku i na kanale na youtubie.

Wystarczy wpisać Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu i pojawią się odpowiednie profile. Materiał będą dostępne także na stronie www.mokis.myslenice.pl.

Artykuł powstał we współpracy z Myślenickim Ośrodkiem Kultury i Sportu. 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...